MacBook Pro 2021

Pred pár dňami sme vás informovali, že Apple kompletne prepracuje MacBook Pro, ktorého vylepšená verzia príde v roku 2021. Dnes túto správu doplnil Mark Gurman (presnosť 89,1%) z agentúry Bloomberg. Tešiť sa máme na viacero dôležitých zmien.

Podľa svetoznámeho leakera Apple prinavráti do svojho počítača slot na SD kartu, ktorý zákazníkom chýba už od roku 2016. Vtedy ho firma úplne odstránila a nahradila redukciami kompatibilnými s USB-C. Žiadneho fotografa zrejme táto zmena nepotešila a aj preto v Cupertine vyhodnotili, že to bol krok vedľa.

Aby sa nový MacBook Pro používal naozaj komforte, inžinieri musia spraviť zmeny, ktorými sa vrátia ku starším modelom. Tak isto sa špekuluje, že tu bude MagSafe a dokonca aj HDMI port.

Druhé tvrdenie, ktoré Gurman oznámil a v podstate aj potvrdil je odstránenie dotykovej plochy Touch Bar. Niekto tento prvok miluje, iný ho zas nenávidí. Väčšina z nás sa však asi zhodne, že aj keď je šikovný, v praxi je dosť zbytočný. Ľudia sa bez neho zaobídu.

Viacej informácií zatiaľ nepoznáme a aj preto musíme zostať trpezliví. Zmena v oblasti Touch Baru by nás nijako nepotešila a ani nesklamala. Prítomnosť slotu na SD kartu je ale obrovský bonus, ktorým Apple trafí do čierneho. Koniec koncov, potrebný otvor je relatívne úzky, takže sa zmestí aj do veľmi tenkej konštrukcie hliníkového šasi.

Čo hovoríte na tieto zmeny vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Prečítajte si tiež  Dá sa používať nabíjačka z MacBooku na bezpečné rýchle nabíjanie iPhonu alebo iPadu? Tu je odpoveď
Môže ťa zaujímať
- Reklama -