Pokiaľ by si mal vymyslieť čo najbizarnejší test, ako otestovať odolnosť počítača Mac, asi by si aj ty vybral 300 metrový pád z vrtuľníka priamo na tvrdú púštnu zem. Presne toto urobil otec so synom, ktorí vo svojich videách pravidelne preverujú, z čoho sa vlastne skladajú zariadenia. Najnovšie to poňali mierne ináč a do nového MacBooku sa pokúšali dostať silou. Pozri sa na to, ako tento test prežil a hlavne na výsledok, ktorý je zdá sa až neuveriteľný!

MacBook Pro

MacBook Pro je počítač plný rozbrojov. Jednoducho sú dve skupiny ľudí. Jedni ho milujú a druhí nenávidia. Nič to ale nemení na veci, že ide o kus poriadnej spotrebnej elektroniky a pokiaľ by chcel niekto naozaj spoľahlivý počítač bez toho, aby sa musel pozerať na cenu tohto produktu, určite by sme mu ho odporučili. Nielen, že je veľmi výkonný, ale taktiež má nádherný dizajn a ako sme zistili aj na najnovšom videu, ani s odolnosťou to nie je zas až tak tragické, práve naopak.

- Reklama -

Konštrukcia počítača sa skladá z hliníka. Tento materiál je veľmi pevný a aj vďaka nemu dokázal MacBook prežiť na prvý pohľad až neuveriteľný pád. Po dopade na zem ostal okamžite skrútený a niektoré klávesy stihli poodlamovať a povypadávať. Technicky je tento počítač mŕtvy, dokonca mu nešiel ani displej. To ale neznamená, že už nefunguje. Neostalo to totižto len pri teste displeja, ale chalani z kanálu počítač vzali naspäť domov a rozhodli sa naň pripojiť externý monitor. Stalo sa niečo čo asi nikto nečakal.

MacBook - svetapple.sk

Počítač sa v podstate bez problémov zapol a fungoval akoby sa nič nestalo. Dokonca vraj fungovala aj klávesnica a tiež TrackPad, ktorý bol na videu jasne rozbitý (respektíve jeho sklo). Okrem iného nemali problém ani reproduktory, ktoré na počudovanie z pokrútenia počítača tiež fungovali pomerne v poriadku. Môžeš si síce povedať, že počítač to prežil a aj keď to neprežil bez ujmy, to od neho v podstate ani nikto neočakával. Akonáhle totižto zhodíš niečo z 300 metrovej výšky a ide zrovna o počítač alebo telefón, neočakávaš, že vypovedajú službu hlavné komponenty ako displej, klávesnica a podobne.

Očakávaš skôr, že sa pokazí niečo vnútri. Že odíde základná doska, praskne nejaký čip, podtrhávajú sa plošné spoje, pripojenie batérie a podobne. V tomto prípade sa tak ale našťastie nestalo a MacBook to prežil so značnými vizuálnymi poškodeniami. Apple teda robí veľmi kvalitné produkty a aj keď možno nikto nebude vyhadzovať počítač z helikoptéry, môže mať väčšiu nádej, že po nevinnom páde na zem ešte stále pôjde zapnúť, prípadne sa z neho nevymažú všetky dôležité súbory. Thumb Up Apple!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.