Apple predviedlo podľa vlastných slov, v prípade operačného systém macOS Big Sur, tie najväčšie zmeny za posledné roky. Vôbec o tom nepochybujeme a pokiaľ ste fanúšikom počítačov od jablkovej spoločnosti, určite vás zaujíma, na aké modely túto novinku nainštalujete. Zhrnuli sme ich v zozname nižšie.

macOS Big Sur: Ktoré Macy podporuje?

Ponuka podporovaných Macov je vždy veľmi pestrá. Ako je už bežné, nejedná sa len o najnovšie počítače, ale aj o staršie zariadenia, ktoré majú najviac 7 rokov. Najmladší podporovaný model je iMac Pro 2017. Problémy vám ale nebudú robiť ani MacBooky Air a Pro z roku 2013. To je skvelá správa, čo poviete?

Nový operačný systém macOS Big Sur prináša obrovské množstvo noviniek. Niektoré sú väčšie, iné možno na prvýkrát prehliadnete. Vo všetkých prípadoch ale značne zvýšia používateľský komfort.

Zaujímavý je úplne nový dizajn, pri ktorom sa Apple inšpirovalo mobilným operačným systémom, iOS 14 a iPadOS 14. Prepracované je tiež ovládacie centrum, vyhľadávač Safari a ďalšie… Pribudol sem prekladač či vylepšená kontrola súkromia. Tu je zoznam zariadení, ktoré ho podporujú:

  • MacBook 2015 a novšie
  • MacBook Air 2013 a novšie
  • MacBook Pro 2013 a novšie
  • Mac mini 2014 a novšie
  • iMac 2014 a novšie
  • iMac Pro 2017 a novšie
  •  Mac Pro 2013 a novšie

Našli ste tu aj to svoje?

macOS Big Stur: Ktoré Macy podporuje?
macOS Big Sur: Ktoré Macy podporuje?
Prečítajte si tiež  Toto video si Apple pripravilo na Deň Zeme!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.