Sem tam informujeme o tom, že Apple získalo nejaký ten patent, vďaka ktorému môže svoje nové technológie, na ktorých neustále pracuje, presadzovať v rôznych produktoch a predávať to po celom svete. Najnovšie sa zameralo konkrétne na príslušenstvo pre Mac. Už sme tu mali patent na klávesnicu s využitím Force Touch a dnes prichádza ďalší zaujímavý patent na Magic Mouse s Force Touch. Fantázia, už len začať vyrábať!

Magic Mouse s Force Touch?

Force Touch je naozaj skvelá vec, pokiaľ človek pracuje napríklad s iPhonom (v tomto prípade sa to nazýva 3D Touch) a potrebuje rýchlo opraviť nejakú chybu v texte. Jednoducho silnejším stlačením displeja presunie kurzor na iné miesto, vďaka čomu sa vyhne zbytočným komplikovaným klikaniam na displej s tučnými prstami. Priznajme si, opravovať chybu v strede rozsiahleho textu nikdy nebolo veľmi pohodlné.

- Reklama -

Ak máš ale iPhone 6S alebo iPhone 6S Plus, tento problém sa tak trošku neguje a to práve vďaka tejto novej technológií, ktorú sme mali možnosť po prvý krát vidieť na hodinkách Apple Watch ešte v roku 2014, kedy boli predstavené. Postupne sa Force Touch dostával do nových zariadení a tiež do príslušenstva. Pokiaľ radšej pracuješ s Trackpadom a máš doma ten najnovší, určite si si všimol, že ten klik, vlastne nie je originál klik ale je to len umelo vytvorená vibrácia. Aj keď to nerozoznáš!

Magic Mouse - svetapple.sk

Najnovšie sa zdá, že Apple chce vylepšiť ďalšie svoje príslušenstvo, ktoré už štandardne pridáva ku svojim veľkým iMacom a ku menším MacBookom si ho môžeš dokúpiť (aj keď za celkom mastné peniaze). Hovoríme samozrejme o Magic Mouse, teda myške, s ktorou pracuje väčšina používateľov iMacu. Práve tá by mohla mať na svojej dotykovej časti Force Touch, vďaka čomu by podporovala aj rozšírené funkcie v OS X.

Teraz nás vlastne celkom prekvapuje, že upgradovaná Magic Mouse, ktorá prišla na trh minulý rok túto novinku nemala a ponúkla iba novú možnosť dobíjania cez Lightning, čím sa zbavila otravnej výmeny batérii. Pokiaľ Apple pridá Force Touch do Magic Mouse, bude to ďalší krôčik k dokonalosť. Čo si myslíš ty, nájde takáto možnosť aj reálne uplatnenie pri práci s počítačom? 🙂

Magic Mouse - svetapple.sk

 

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.