Akonáhle prišiel na trh MacBook 12″ s retina displejom, tak milióny fanúšikov spoločnosti Apple ostalo doslova zdesených z toho, akým štýlom sa toto zariadenie nabíja. Aby totiž Apple ušetrilo milimetre, odstránilo klasický Magsafe a rovnako tak aj USB porty a pridalo len jeden, USB-C, cez ktorý sa rieši všetko. Tak či onak, takmer po roku prichádza riešenie, ktoré aj pre tento počítač pridá Magsafe!

Magsafe alebo Breaksafe

Povedzme si na rovinu, akonáhle si človek kúpi počítač, ktorého cenovka len začína niekde na hodnote tisícky euro, pravdepodobne chce, aby to bolo to najšpičkovejšie, čo môže od danej spoločnosti dostať a aby obsahoval tiež legendárny patent, ktorý dokáže zabrániť tomu, keby náhodou niekto zakopol o kábel a počítač spadol na zem.

Áno, ide o Magsafe koncovku, ktorá sa pohotovo odpojí a nedôjde tak k tragédií. Žiaľ, táto legendárna koncovka už nie je súčasťou pre tento maličký počítač a tak si človek musí poradiť nejakým iným spôsobom. Jedným z takýchto spôsobov môže byť aj spoločnsoť Griffin, ktorá predstavila úplne nový nabíjací konektor pre MacBook 12″ s názvom BreakSafe.

BreakSafe - svetapple.sk
BreakSafe – svetapple.sk

Možno to vyzerá zo začiatku pomerne hlúpo, no pravda je taká, že BreakSafe je vynikajúca vecička, ktorá môže zachrániť kožu nejednému MacBooku. Stačí ju napojiť do USB-C a hoci bude trošíčku vytŕčať umožní magnetické pripojenie adaptéra nabíjačky, čo je vlastne MagSafe. Na jednej strane to nemusí vyzerať zrovna po chuti vyznávačom minimalistického dizajnu, no úprimne, radšej prekúsnuť takúto maličkosť ako mať rozbitý počítač.

Celý tento kábel bude stáť rovných 39$ čo síce nie je najmenej, ale popravde, nie je to ani nijaká katastrofa. Keby takúto redukciu predstavilo Apple zaplatili by sme možno aj raz toľko. Navyše bude dostupná celá sada káblov, ktorá bude s touto novinkou k dispozícii. Griffin teda očividne vyriešil problém, ktorý si spôsobilo samotné Apple. Nás ale zaujíma tvoj názor, kúpil by si tento kábel alebo dávaš prednosť originálu bez Magsafe?

Príslišenstvo - svetapple.sk
Príslušenstvo – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here