Pokiaľ by na svete niekto hľadal dizajnéra, ktorý vytvára asi najkrajšie, najlepšie spracované a najreálnejšie Apple zariadenia a koncepty vôbec – jedno z popredných mien v takomto výbere by bol určite aj šikovný a talentovaný 3D grafik, Martin Hájek, ktorý sa už niekoľko rokov realizuje a vytvára naozaj profesionálne projekty. Tentokrát sa zameral na veľký 15″ MacBook Pro. Vytvoril jeho novú generáciu a musíme povedať, že sa mu to celkom podarilo!

Martin Hajek zamakal a vytvoril perfektný koncept MacBooku Pro 15″

MacBook je síce asi pre mnohých omnoho menej dôležitým produktom, ako napríklad iPhone či iPad, nakoľko ho nemajú a nepracujú s ním, ale akonáhle si ho človek po prvýkrát kúpi, je to určite minimálne rovnako návykové ako vyššie spomenuté produkty. Nie je to totiž len fantastickým používateľským rozhraním. Je to aj nádherným dizajnom, ktorý je rovnako prepracovaný ako pri iPhone.

- Reklama -

Koniec koncov, MacBooky sme tu mali oveľa skôr ako iPhony, ale osud to zariadil tak, že Apple predáva primárne mobilné zariadenia a tablety a počítače sú na druhom mieste. Tak či onak, hoci sú predaje v porovnaní s iPhonmi oveľa menšie, nemôžeme zabúdať ani na počítače, ktoré sú v ekosystéme Apple tiež veľmi dôležité. MacBook ale prichádzajú s novými dizajnmi v oveľa väčších časových horizontoch ako iPhony či iPady. Napríklad taký MacBook Air bol so súčasným dizajnom predstavený ešte v roku 2008.

 Odvtedy síce prišli nejaké drobné zmeny ale základ je v podstate úplne rovnaký, ako môžeme vidieť aj dnes. Napríklad taký MacBook Pro 13″ s retina displejom tu máme s rovnakým dizajnom už 4 roky a jeho väčšieho bračeka s 15″ displejom dokonca 5 rokov!
Minulý rok prišiel pomerne moderný MacBook 12″ s Retina displejom a podobnú dizajnovú obmenu očakávame aj pre ostatné počítače v najbližších rokoch.

A keďže Martin Hájek myslí absolútne na všetko, rozhodol sa pomocou počítača modernizovať MacBook Pro s 15″ displejom. Ten dostal inšpiráciu MacBookom Air a MacBookom 12″. Takisto sa dočkal aj farebného variantu Rose Gold, ktorý by mohol onedlho zavítať aj na počítače MacBook 12″. Každopádne, nám sa celý koncept veľmi páči a chválime aj 4 USB-C konektory. Čo si o ňom myslíš ty, páči sa ti alebo nie?

MacBook Pro 15" conceptMacBook Pro 15" conceptMacBook Pro 15" conceptMacBook Pro 15" conceptMacBook Pro 15" conceptMacBook Pro 15" conceptMacBook Pro 15" conceptMacBook Pro 15" conceptMacBook Pro 15" conceptMacBook Pro 15" conceptMacBook Pro 15" conceptMacBook Pro 15" concept

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.