Apple bude čoskoro predstavovať iPhone SE a tiež iPad Pro 9,7″, čo budú zariadenia, ktoré nestihli predstaviť minulý rok. Menší iPhone bude duchovným nástupcom modelu 5S a prinesie výkonný HW z modelu 6S a 9,7″ iPad Pro, ktorý by mohol priniesť HW z väčšieho 12,9″ iPadu. To všetko je síce pekné, ale čo naše milované MacBooky? To nie sú až tak sledované produkty. Kedy by ich Apple mohlo aktualizovať? Je dosť možné, že prídu po boku nových dvoch iOS zariadení!

Možno vieme, kedy prídu nové MacBooky!

Kedysi používatelia Apple produktov začínali na počítačoch, teda Macoch a postupne sa posúvali aj k iným zariadeniam. Dnes už je ale všetko ináč a trón v tejto spoločnosti vlastní iPhone, ktorý je vlastne najkľúčovejší produkt celej spoločnosti. Na MacBooky ľudia tak trošku zabúdajú, pretože si ho veľa krát kupujú až po niekoľkých rokoch používania iOS produktov. Preto ti povieme, kedy by mohla prísť nová generácia.

Minulý rok sme mohli MacBooky vidieť v marci. Dočkali sme sa ForceTouch, vylepšených procesorov či tiež menšieho Retina MacBooku, ktorý ponúkal napríklad USB-C koncovku a tiež jeden z najtenších dizajnov v počítačovom priemysle vôbec. Apple tento rok bude tiež inovovať, otázne je len to, že kedy. Najpravdepodobnejšie je, že vylepšenia prídu buď už teraz v marci, najlepšie na Keynote spoločne s novým iPhonom SE a iPadom Pro 9,7″. Ak sa to ale nestihne, čo je tiež dosť možné, dočkáme sa ich v apríli.

No a akých vylepšení sa v tomto prípade dočkáme? Začneme asi najmenším a tiež najmladším MacBokom 12″ s Retina displejom, ktorý minulý rok po predstavení vyvolal veľkú vlnu kontroverzných názorov. Tento produkt by teoreticky mohol prísť k lepším procesorom či grafickej karte. Rovnako tak by sa mohla mierne znížiť aj jeho cenovka, ktorá z neho robí pre mnohých bežných ľudí nedostupný tovar.

MacBook - svetapple.sk

Pokračujeme stredom, teda MacBookom Air, ktorý dostane asi najlepšiu novinku a to Retinu displej či možno novú 15″ verziu tohto zariadenia, pričom z predaja zmizne najmenšia 11″ verzia, ktorú vlastne nahradí 12″ MacBook. V tomto prípade sa určite dočkáme nových procesorov a tiež Trackpadu s technológiou Force Touch, ktorú zatiaľ MacBook Air neponúka, ale všetci jeho kolegovia áno.

Zakončíme to MacBookom Pro 13″ a 15″. Pri týchto zariadeniach veľké zmeny čo sa vizuálnej stránky týka určite neočakávame, aj keď nehovor hop, kým nepreskočíš. Inovácia príde skôr v prípade procesorov. Mohli by sme sa tu ale dočkať napríklad nejakej novej technológie ako napríklad klávesnice s Force Touch, ktorá by nám určite veľmi zjednodušila prácu. Na nové MacBooky sa teda tešíme rovnako ako na nový iPhone SE či iPad Pro 9,7″.

Žiaľ v súčasnosti si netrúfneme povedať či ich Apple predstaví na najbližšej Keynote spoločne s novými iOS zariadeniami alebo len jeden z nich (nový model Air) a ostatné potichu vylepší na svojich internetových obchodoch a v kamenných predajniach Apple Store. Čo si myslíš ty, je čas na inováciu?

MacBook - svetapple.sk

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here