Apple vyrába už dlhé roky produkty, ktoré nie sú dokonalé len svojim neskutočným výkonom, ale aj dizajnom. Každý jeden Mac, či iOS zariadenie, ktoré zišlo z pera Johna Iva je niečím výnimočné, čo je hlavný dôvod jeho úspechu. Výnimkou nie je ani dnes už zastaraný Power Mac G5, ktorého dizajn je stále použiteľný ni len v počítačovom, ale aj v interiérovom dizajnérstve!

Lavičky

Dizajnér Klaus Keiger sa rozhodol, že staré Power Macy G5, ktoré boli pokazené alebo skrátka nepotrebné, opäť oživí. Nie však v tom slova zmysle ako by ste si pravdepodobne predstavovali, ale skôr v interiérovom dizajnérstve. Človek by si asi ani neuvedomil, aké je jednoduché z týchto nádherných krabíc vytvoriť elegantnú dizajnérsku lavičku, ktorú môžte dať do bytu, kancelárie či dokonca do obchodu, zaoberajúcom sa tématikou Apple. Určite by šlo o zaujímavý nápad, no nie? Keď vytvoril prvú svetlú variantu, rozhodol sa, že to vyskúša ešte raz, tentokrát s hnedším drevom. Po tom, ako pár hodín pracoval, sa dostavil výsledok. Obe lavičky totiž vyzerajú skvele a hodia sa do moderného interiéru.

stolikz boku stolikazasufkaľ stolik 2 stolikazasufka stolik z predu stolik1

Detail na lavičku - svetapple.sk
Detail na lavičku – svetapple.sk

Aj stoly či zásuvka

Po tom, ako videl, že šasi „starých“ Power Macov  je naozaj spracovateľné aj v interiéri, rozhodol sa uniesť ešte viac a vytvoril z dvoch krabíc bývalého počítača aj zásuvku do pracovne, ku ktorej prirobil kolieska. Dokonca sa rozhodol vytvoriť aj konferenčný stolík no na ten je zatiaľ len v počítačovej podobe. Každopádne ide o naozaj kreatívneho dizajnéra, pretože dokázal vytvoriť z ničoho starého opäť niečo nové! 🙂

zasuvka miestnost nabytok

zdroj:www.designboom.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.