iMac s čipom M1, Apple Sillicon

Máme radi ambiciózne nápady a to o čo sa pokúsil Luke Miani považujeme za jeden z nich. Tento známy youtuber už evidentne nevydržal s čakaním na nový iMac s procesorom Apple Sillicon, a tak si ho rovno vyrobil.

Použil na to šasi z modelu 2011 a „zmixoval“ ho so zvyškom komponentov, ktoré ponúka aktuálny Mac mini. Výsledkom je produkt, ktorý môžeme neoficiálne nazvať ako prvý iMac s ARM procesorom na svete.

Najťažšou úlohou celého projektu bolo podľa Lukových slov pripojenie displeja ku zvyšku hardvéru. Nakoniec na to použil HDMI grafický adaptér vyvedený zo základnej dosky Macu mini a všetko funguje tak ako má. Úsmevný je takisto pohľad na „vykuchané“ telo počítača v ktorom sa okrem hardvérových komponentov pre čip M1 nenachádza v podstate nič iné.

Nakoľko sa jedná o iMac z roku 2011, počítame tu so starším modelom, ktorý nemá Retina displej a ponúka rozlíšenie 2560 × 1440 pre 27-palcovú uhlopriečku.

Len tak pre porovnanie, aktuálna generácia má rozlíšenie 5K (5120 x 2880), z čoho môžeme ľahko usúdiť, že sa nejedná o perfektné riešenie. Menej náročnému používateľovi ale takýto displej bohato postačí.

Hlavným nedostatkom celého projektu je zapínanie, pretože sa nachádza priamo na tele Macu mini umiestneného vo vnútri šasi iMacu. Pred každým stlačením je preto potrebné vybrať celú obrazovku, čo nie je pohodlné a nedá sa to nijak vyriešiť.

Pozrite si celé video a napíšte nám do komentára, čo si o tom myslíte vy. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  Samsung sa smeje Apple. Dôvodom je zatiaľ nepredstavený iPhone 14 a iPhone 14 Pro
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJiphonehacks
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here