Spoločnosť Apple ešte v roku 1976 predstavilo svoj prvý osobný počítač, ktorý v tej dobe stál 666,66 $. Tento počítač je v dnes v podstate legendou, pretože sa zaslúžil o to, že dnes telefonujeme zo svojich iPhonov, prezeráme stránky pomocou iPadov, či pracujeme pomocou iMacov. Pri poslednej minuloročnej aukcií sa jeden funkčný exemplár predal za 374 500 $. Tento rok to však bola trocha iná káva! 

Neuveriteľné číslo!

Keby si človek, ktorý si pred takmer štyridsiatimi rokmi zakúpil konkrétny Apple 1 aj nechal, určite by neoľutoval, svoj počítač by totiž predal za 905 000 $! Získal by teda 904 333,34 $ k dobru, čo sú peniaze, ktoré vedia potešiť. Podobné exempláre získavajú na svojej hodnote najmä preto, že ich funkčných zostalo už len približne 50. Pokiaľ by ste svoj Apple 1 niekomu predali, pravdepodobne by ste ho už v aukcií nikdy nevideli, pretože takéto stroje ľudia skupujú najmä ako zálohu. Pokiaľ hodnota Apple 1 stále rastie, prečo sa nepoistiť? 🙂 Veď by vám bolo zbytočných 285 iMacov s retina displejom, že áno!

Prečítajte si tiež  Apple sa chystá postaviť kampus za 1 miliardu dolárov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.