Vzhľadom na to, aké množstvo elektroniky spoločnosť Apple počas jedného jediného dňa predá sa asi ani netreba čudovať, že sa sem tam objaví nejaká tá chybička. Vo väčšine prípadov ju Apple uzná a zariadenie dokonca vymení za nový kus ešte pred tým, než sa začne veľké mediálne „haló.“ Tentokrát však pri chybnej antireflexnej vrstve MacBooku Pro Late 2013 chybu neuznala a tak sa používatelia rozhodli spísať petíciu!

MacBook Pro retina s chybnou antireflexnou vrstvou

Ako to tak vyzerá, spoločnosť Apple má ďalší problém, ktorý súvisí konkrétne s chybnou antireflexnou vrstvou na MacBooku s retina dsiplejom vyrobenom v roku 2013. Problém je naozaj vážny, pretože ním netrpí jeden ale omnoho viac používateľov a ani jednému spoločnosť Apple nevyšla pri reklamácii v ústrety. Antireflexná vrstva, ktorá chráni displej pred odrazmi sa totiž začína na mnohých počítačoch nečakane odlupovať, čo spôsobuje škaredé mapy a fľaky na obrazovke, kvôli čomu sa nedá prečítať to, čo sa na displeji nachádza. Podľa mnohých je to jasná chyba výrobcu, ktorý sa však bráni. Práve preto sa používatelia rozhodli spísať petíciu.

- Reklama -

K uvedenej vade sa totiž do dnešného dňa prihlásilo viac ako 2600 používateľov, z ktorých podpísalo petíciu proti Apple okolo 2000 používateľov. Pokiaľ petícia dosiahne určitý počet podpisov, podporí pracnú cestu proti spoločnosti Apple. Apple totiž celú túto vadu zaraďuje do kategórie „kozmetická“ a reklamáciu nechce uznať. Uvidíme teda, ako celý tento „spor“ dopadne, avšak držíme spotrebiteľom palce aby od Apple dostali minimálne nové obrazovky!

MacBook Pro Retina Late 2013 - svetapple.sk
MacBook Pro Retina Late 2013 – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.