Apple predstavilo nový material dizajn obchodu Mac App Store.

Material design vládne svetu

V poslednej dobe je veľkým trendom robiť aplikácie v material dizajne. Napr. aj Google už zmenil celé svoje portfólio aplikácií a dal im nový, svieži material dizajn. Čo to vlastne je?

- Reklama -

Material dizajn je štýl, ktorý odstraňuje všetky odlesky, tiene alebo 3D efekty. Keď sa telefóny dostali na takú úroveň, že tieto prvky už zvládali zobrazovať, všetci sa vrhli práve do vývoja aplikácií s 3D efektami atď. Dnes je trh už presýtený a vzhľad aplikácií sa vracia skôr k svojim koreňom. Minimalizmus, jednoduchosť, elegantnosť a prehľadnosť, to sú prvky najnovšieho trendu.

Vpravo nový, vľavo starý vzhľad Mac App Store
Vpravo nový, vľavo starý vzhľad Mac App Store

Čo je nové v Mac App Store?

V novom obchode s aplikáciami pre Mac Apple odstránilo tiene, svetelné efekty, lesklé hlavičky, atď. Aplikácie sú po novom oddelené tenkými sivými čiarami namiesto tieňovaných sivých „boxov.“  Upravené boli aj obrázky, ktoré teraz nevystupujú z obrazovky ale zobrazujú sa ako integrované do pozadia spoločne s popisom aplikácie a odkazmi, ktoré sú o dačo tmavšie ako zvyšný text. Pozadie už nie je zrnité sivé, ale rovné slabosivé – takmer biele. V obchode tak viac púta pozornosť obsah ako samotné grafika App Storu. Celý program sa teraz viac podobá na grafiku iTunes 12 a OS X Yosemite.

Nový Mac App Store sa niektorým uživatelom už zobrazuje stále, niektorí hlásia, že ho videli len obmedzený čas. Ešte zrejme chvíľku potrvá, kým ho Apple releasne úplne a vychytá všetky muchy.

w640 (3) w640 w640 (2)

Material design v Mac App Store
Material design v Mac App Store
Môže ťa zaujímať
- Reklama -