Spoločnosť Apple sa rozhodla ísť pri svojom iMacu 24″ netradičnou cestou. Ako upozorňuje Brian Tong vo svojom príspevku na sociálnej sieti Twitter, v Cupertine zabalili ku návodom aj dve nálepky, ktoré zodpovedajú sýtym a tlmeným farebným tónom počítača.

Možno ste si to doposiaľ ani neuvedomili, no hliníkové šasi kombinuje až dva farebné odtiene. Na zadnom logu, prednom čele a stojane je použitá svetlejšia farba, zatiaľ čo zadná a bočná časť je výrazne tmavšia.

- Reklama -

Tento efekt vyzerá naživo veľmi dobre, no pri vkladaní nálepiek do balenia mohol pôsobiť pre kompetentných chaoticky. Aj preto ich sem firma zabalila hneď dve, každú pre iný odtieň.

Doposiaľ len biele, šedé a zlaté nálepky

Apple už od nepamäti ponúka v krabiciach svojich zariadení biele nálepky, pričom by sme mohli hovoriť o akejsi tradícii. Niektorí si ich nalepia napríklad na nástenku do kancelárie a iní zvolia zadné okno na svojom aute. Postupom času sa ale farba týchto nálepiek mení a kým bola v minulosti striktne iba biela, neskôr sa do nej začali dostávať odtiene šedej alebo zlatej. Stalo sa to po predstavení nových MacBookov a taktiež špičkového iMacu Pro.

S príchodom pestrých farieb 24″ iMacu sa ale situácia mení a nálepky získavajú odtieň, aký sme pri nich pravdepodobne ešte nikdy nevideli. Uvidíme, či sa tento trend dostane aj do balenia iPhonu alebo iPadu, pretože ku týmto zariadeniam sú stále dodávané iba biele nálepky. Napíšte nám do komentára, či sa vám dizajnová zmena páči.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJtwitter
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.