Apple predstavilo úplne novú generáciu legendárneho MacBooku Pro 13″ len pred niekoľkými dňami. Nové informácie hovoria o tom, že ho nabijete aj s použitím výkonnejšej, 87 W nabíjačky. Ak ste sa už tešili, že nabíjanie bude rýchlejšie, sklameme vás. Technológie mu to nedovoľujú

Nový MacBook Pro 13″ môže nabíjať aj 87 W.

MacBook Pro 13″ je už od roku 2016 štandardne dodávaný so 61 W nabíjacím adaptérom, ktorý využíva koncovku USB-C. Nabíjanie je z nášho pohľadu pomerne rýchle a nikdy sme nerozmýšľali nad tým, či by sa to dalo ešte zlepšiť. Ak by ale existovala podobná možnosť, prečo to nevyskúšať… Najnovšie správy odhalili, že novinka pripravená do predaja na rok 2020, bude podporovať aj 87 W adaptér.

Prezradili to regulačné štítky, ktoré sú určené pre novú generáciu počítača. Napriek počiatočnej, veľmi pozitívnej informácii vás však musíme trochu sklamať a informovať o tom, že sa na procese nabíjania vôbec nič nezmení. Počítač síce s 87 W adaptérom nabijete, no nebude to rýchlejšie ako so 61 W adaptérom. Dôvodom sú obmedzenia priamo v zariadení. Tie sú nastavené tak aby čerpali maximálne 20,3 voltov a 3 ampéry.

Ako sme však už uviedli vyššie, napriek menšiemu sklamaniu môžeme sami potvrdiť, že tento počítač má sám osebe veľmi rýchle nabíjanie a myslíme si, že pre väčšinu používateľom to nie je, alebo nebude prekážkou. Možnosť nabíjať 87 W adaptérom, ktorý sa dodával pôvodne k 15″ MacBooku Pro (od roku 2016) treba teda zobrať ako bonus pre tých, ktorým sa takáto nabíjačka povaľuje niekde doma a nenachádza svoje využitie (lebo trebárs dvoj MacBook Pro 15″ predali bez nej)…

Nový MacBook Pro 13″ môže nabíjať aj 87 W – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Toto je cena, za ktorú sa má predávať nový MacBook "pre každého"
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.