Apple len niekoľko hodín po konferencii vypustilo do sveta aj svoju najnovšiu verziu počítačového operačného systému OS X Yosemite, ktorá prináša oproti svojej predošlej verzii naozaj slušné množstvo zmien. Hlavnou je samozrejme dizajn, ktorý prešiel kompletnou úpravou po vzore iOS 7/8. Aj to sa pravdepodobne podpísalo nad nevídaným úspechom pretože sa OS X Yosemite už stihol vyrovnať k OS X Mavericks. A to za jeden jediný týždeň!

Štatistika

Novinka sa šíri naozaj rýchlo. Podľa rôznych grafov, niekoľkých spoločností je už OS X Yosemite zrovnateľné s predošlou verziu OS X Macericks a to za jediný týždeň. Napadá nás, že za tento úspech môžu aj verejné beta verzie systému, ktoré boli po prvýkrát dostupné aj pre bežných používateľov. Apple opäť ukázalo, ako sa to má robiť a my samozrejme dúfame, že graf bude stále viac a viac stúpať! Prvý graf čerpá z reklamnej siete v Amerika a Kanade.

gosquaredyosemiteadoption yosemiteadoptionfluctuation

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.