MacBook Pro 16″ s procesorom Apple Sillicon M1 Pro a M1 Max a jeho ceny

Apple predstavilo vylepšený MacBook Pro 16″, ktorý pracuje na ARM platforme Apple Sillicon. Nové čipy M1 Pro a M1 Max obsahujú množstvo benefitov, ktoré zužitkuje bežný spotrebiteľ ale aj profesionál.

Len tak pre predstavu, v porovnaní s predchodcom má výkonnejšie CPU i GPU. Náročnejšie procesy ako strihanie 4K videahranie hierpráca v profesionálnych programoch a mnoho iného, nebudú robiť žiadne problémy.

Počítač sa dočkal prepracovaného displeja, ktorý podporuje 120 Hz obnovovaciu frekvenciu a takisto vylepšenej Face Time kamery s výrezom. Uhlopriečka je na novom MacBooku Pro presne 16.2″.

V tej najvyššej ponúka až 8 TB SSD úložiska. Základná operačná pamäť RAM predstavuje 16 GB, no s novým čipom M1 Max sa môže vyšplhať až na ohromných 64GB. Prepracované procesory M1 Pro a M1 Max ponúknu na 16″ Macbooku Pro 10 jadier CPU a 16-32 jadier GPU.

Nižšie uvedené ceny pochádzajú z rakúskeho Apple Online StoreSlovenské ceny sa môžu mierne líšiť v závislosti od predajcu, no bavíme sa maximálne o desiatkach eur (vždy sú takmer rovnaké).

Cenník

  • MacBook Pro 16″ v základnej konfigurácii s 512 GB SSD, 16GB RAM, 10 jadrovým CPU a 16 jadrovým GPU bude stáť 2 749€
  • V prípade, že by ste chceli najvyššiu verziu, cena sa takmer strojnásobí. Za Macbook 16″ s procesorom M1 Max s 10 jadrami CPU, 32 jadrami GPU, 64GB RAM pamäte a 8TB SSD totiž zaplatíte 6 839€

Bližšie informácie ohľadom dostupnosti prinesieme v nasledujúcich hodinách alebo dňoch

Prečítajte si tiež  MacBook Pro s procesorom Apple Sillicon dostane najviac 32 GB RAM
Môže ťa zaujímať
- Reklama -