A je to tu, spoločnosť dnes na dlhoočakávanom  WWDC 2015 predstavila nové operačné systémy iOS 9, OS X El Capitan a Watch OS 2. V tomto článku si rozoberieme prvý z trojice noviniek a ukážeme si, čo bude poháňať v budúcnosti naše Macy. Už dopredu hovoríme, že tých zmien nebude až tak veľa, avšak niečo sa tu predsa len našlo a tak si myslíme, že ťa El Capitan určite zaujme! 

OS X El Capitan

OS X El Capitan určite poteší predovšetkým tých, ktorých predošlá verzia OS X Yosemite príliš nechytila za srdce a namiesto inovácií priniesla len nepríjemné problémy s optimalizáciou systému. Spoločnosť sa tu zamereala predovšetkým na výkon a optimalizáciu, vďaka ktorej môžme nové OS X pomenované pomerne netradične „El Capitan“ označiť ako prevtelenie do legendárneho OS X Snow Leopard, keďže jeho optimalizácia by mala byť minimálne taká skvelá ako tu, či dokonca ešte lepšia!

- Reklama -

OS-X-EL-capitan-faster

Ako sme už na začiatku informovali, OS X 10.11 zas toľko prevratného nepriniesol. Objavili sa tú skôr funkcie, ktoré by mali v budúcnosti používateľom spríjemňovať život, avšak nejde o funkcie, po ktorých by užívatelia doslova šaleli. Skrátka len vylepšenia, ktoré sú praktické. Napríklad taký Spotilight dostal zopár ďalších možností ako jeho predchodca v OS X Yosemite, ďalšou novinkou je potom zmenšenina kariet v Safari, z ktorých sa následne stanú ikonky.

a4fef8fdc1a5181daa9e4f26f0db2f39a2591817_expanded_large

Vďaka novému systému ovládania budeš môcť efektívnejšie pracovať s oknami na ploche, vďaka čomu sa ti určite urýchli, ale aj spríjemní práca na tvojom Macu.

OS-X-El-Capitain-Desktop

Jednou z najväčších noviniek, ktorých sa OS X El Capitan dočkal bol Metal. Čo to je Metal? Mnohí si ho možno pamätajú ešte z minuloročnej WWDC, kedy spoločnosť predstavila Engine, vďaka ktorému sa omnoho lepšie a kvalitnejšie budú ovládať hry na našich iOS zariadeniach. Dnes toto všetko prichádza aj na Mac a práve toto je jedna z vecí, ktorá spríjemní herné zážitky aj na tomto zariadení. Dokáže totiž pracovať s omnoho náročnejšími procesmi a výkon zvýši až o 50%!

OS-X-El-Capitain-Metal

Toto je o OS X El Capitan asi všetko. Samozrejme noviniek bolo o čosi viac, avšak všetky si ich opíšeme až v ďalších článkoch. Toto bol len taký „veľmi stručný“ prehľad toho, čo nám to Apple dnes predstavilo. Čo povieš, tešíš sa už na OS X El Capitan?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.