Spoločnosť Apple každým rokom obnovuje a vylepšuje svoju produktovú líniu iOS a tiež OS X. Tieto zariadenia sú jednoducho pre mnohých nevyhnutnou súčasťou každého jedného dňa a bez nich si nevedia svoju prácu či možno aj život vôbec predstaviť. Presne preto je ale dôležité aby mali tieto zariadenia čo najvýkonnejší a najnovší hardware. MacBook 12″ Retina by mohol opraviť mnohé, čo jeho prvá generácia “pokazila” po výkonnostnej stránke. Prísť má už čoskoro!

Prvé informácie o novom MacBooku 12″ Retina!

Je to pomerne kontroverzný počítač. Je jeden z najtenších na svete, vydrží fantastickú dobu, vďaka veľkým batériám a stojí nemalé peniaze, hoci výkon, ktorý ponúkne nie je ani zďaleka očarujúci, ale len priemerný, pri lacnejšej verzií dokonca podpriemerný. To je presne to, čo môže mnohých odradiť od kúpy takéhoto počítača. Na druhú stranu je to ale must-have produkt. Človek ani netuší prečo ho chce!

- Reklama -

Ponúka napríklad veľmi vydarený dizajn či novú technológiu ForceTouch TrackPad, vďaka ktorej je možné ovládať počítač ešte jednoduchšie a rýchlejšie. Taktiež je veľmi štýlový, kúpiť sa dá až v 4-roch farbách a tak si je naozaj z čoho vyberať. Každopádne, predstavený bol približne rok dozadu a to je dosť dlhá doba na to, aby vyšla jeho nová, konečne výkonnejšia verzia.

MacBook 12" - svetapple.sk

O tejto verzií sa už dokonca stihli zmieniť aj vývojári v OS X, kde sa takpovediac prezradili. Našli sa tu totižto zmienky o zariadení, ktoré je označované, ako MacBook 12″ Early 2016.

Keďže sme ale takéto zariadenie ešte nikto nikde nevideli je jasné, že ide o počítač, ktorý má byť predstavený v najbližšej dobe. Presný dátum si síce netrúfneme povedať, ale keďže s počítačom a tiež so systémom Apple pracuje, môžeme predpokladať, že to bude o pár týždňov.

Len tak mimochodom, novinka by mohla priniesť okrem výkonnostného nárastu aj nový “Rose Gold” variant, ktorý poznáme napríklad z iPhonu či nového iPadu Pro 9,7″. To všetko za približne rovnakú cenu ako dnes.

Uvidíme teda, či sa po predstavení novej generácie alebo skôr aktualizovanej súčasnej generácie oplatí nový MacBook zakúpiť, mnohí majú voči nemu v súčasnosti výhrady a popravde sa im ani nečudujeme. na druhú stranu je to tak pekné a milé zariadenie, že je až hriech ho nekúpiť!

MacBook 12" - svetapple.sk

MacBook 12" - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.