Používanie akéhokoľvek počítača od Apple je zážitok. Nemôže za to iba výkon a famózny operačný systém macOS. V Cupertine si dávajú špeciálne záležať aj na dizajne a pocítime to pri budúcom iMacu s 23″ displejom. Jeho rozmery by mali byť rovnaké, no zväčší sa zobrazovacia jednotka.

23″ iMac

O najnovšie informácie sa postaral portál China Times. Redaktori zverejnili správu, ktorá pojednáva o plánoch spoločnosti Apple, predstaviť nový, 23″ iMac v druhej polovici roka 2020. Podľa informácie by mala jeho výroba začať už v treťom alebo štvrtom štvrťroku.

Presné mesiace nepoznáme. Čo však teoreticky vieme je odhadnúť dizajn tohto zariadenia. Ten sa nemusí vôbec zmeniť a môže ostať rovnaký ako dnes, s jednou charakteristickou odlišnosťou. Bude mať väčší displej.

Apple nebude zrejme meniť tvary a ani rozmery. Všetko dosiahne jednoduchým spôsobom, kedy eliminuje široké rámiky, ktoré momentálne „obchádzajú“ displej po obvode. 23″ iMac by tak mohol nahradiť súčasný, 21,5″ model. Podobné vylepšenie môžeme očakávať aj pri 27″ iMacu. Presné detaily ohľadom novej uhlopriečky si však netrúfneme odhadnúť.

Dizajn už od roku 2012

Málo ľudí si to uvedomuje a práve v tom sa skrýva čaro Apple produktov. Možno ste ani nevedeli, že pôvodná verzia súčasnej podoby iMacu prišla na trh ešte v roku 2012 a odvtedy sa prakticky nezmenila. Áno, počítač dostal napríklad kvalitnejší retina displej, no ostatné zostalo pekne po starom.

Podobne to môže vyzerať aj v blízkej budúcnosti, kedy Apple iba zmenší pomer medzi rámikom a displejom,no dizajn ponechá. Je to jasný dôkaz toho, že na trhu nájdeme aj dnes technologické produkty, pre ktoré je pojem „starnutie“, absolútny neznámy. Súhlasíš?

Skvelé správy. Apple tetno rok predstaví až 23" iMac!
Skvelé správy. Apple tetno rok predstaví až 23″ iMac!
Prečítajte si tiež  Video: iMac určený pre hráčov? Pozrite sa na zaujímavý koncept
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.