Prvý MacBook Air bol predstavený ešte v roku 2008 a zožal naozaj obrovský úspech a navyše všetkým výrobcom ukázal, ako má pravý notebook alebo lepšie povedané netbook vyzerať. Dnes po 7 rokoch sa vyrába v takmer rovnakej podobe a dvoch verziách! Práve toto by mal zmeniť nový, 12″ Air, ktorý bude naozaj revolučný, no hlavne malý!

Nový dizajn!

Nový MacBook, nový dizajn! V prípade Macbooku Air to platí dvojnásobne, a tak sa podľa všetkých informácií bude nový 12″ Macbook Air podobať na súčasnú menšiu 11″ verziu. Bude naozaj maličký“. Pre lepšiu predstavu sa rozhodli redaktori z magazínu 9to5mac.com vytvoriť render, ktorý vznikol na základe podstatných informácií zo zdroja priamo v Apple, ktorý vraj prototyp nového Macbooku testoval!

Na prvých vyobrazeniach môžme vidieť, že kompromis medzi 11″ a 13″ je naozaj skvelý a displej s uhlopriečkov 12″ sadne ako uliaty. Pokiaľ sú informácie pravdivé, tak je vidno, že Apple si dalo naozaj záležať na tom, aby bol celý počítač čo najmenší, no a zároveň čo najtenší. Mal by byť len o 1 centimeter vyšší, ako súčasná 11″ verzia, čo by sa malo podpísať pod jeho neuveriteľnú praktickosť! To, že bude nový MacBook tak extrémne malý si však vyžaduje aj svoju daň a to konkrétne v klávesnici, ktorej písmená budú pri sebe o niečo bližšie ako je tomu pri súčasných modeloch. Daň za tenkosť si naopak vyžiada trackpad, ktorý už nebude klikací a používatelia sa budú musieť uspokojiť s klasickým dotykom. Každopádne to nebude všetko, čo tu bude nové!

Dizajn bude extrémne tenký a minimalistický! - svetapple.sk
Dizajn bude extrémne tenký a minimalistický! – 9to5mac.com

Retina a nový USB „na všetko“

Už dlhšiu dobu sa špekuluje, že pokiaľ Apple predstaví nový MaBook Air, tak ponúkne 12″ displej s vysokým rozlíšením, ktorý v Apple poznáme, ako retina. Presné rozlíšenie síce nie je známe, no obraz bude zaručene čistejší ako pri súčasnej verzii, ktorá retinu nemá. No a čo to USB? Podľa uniknutých informácií sa chce Apple zbaviť všetkých USB portov a ponúknuť len jeden jediný na všetko, a to konkrétne USB Type-C, vďaka čomu by sa muselo Apple rozlúčiť z MagSafe ale aj s konektorom Thunderbolt, ktorý je pretláčaný vo všetkých Macoch ako vhodná alternatíva k USB 3.0. Bez týchto kompromisov by však musel byť celý MacBook o niečo väčší (Čo by nám osobne asi vôbec nevadilo). Na druhej strane zariadenia by sa potom nachádzal len „jack“ na slúchadlá a dva mikrofóny pre čistejší a kvalitnejší zvuk.

Prečítajte si tiež  Apple sa chystá prekvapiť svet novým MacBookom: Toto od neho očakávame
Apple možno použije USB Type-C namiesto klasických USB portov a MagSafe! - svetapple.sk
Apple možno použije USB Type-C namiesto klasických USB portov a MagSafe! – svetapple.sk
Na ľavej strane nájdeme len výstup pre slúchadlá a dva mikrofóny pre dokonalejší zvuk - svetapple.sk
Na ľavej strane nájdeme len výstup pre slúchadlá a dva mikrofóny pre dokonalejší zvuk – 9to5mac.com

Môže ale aj nemusí!

Pri tejto správe však treba brať do úvahy aj fakt, že ide len o únik od zdroja a ako dobre vieme, v Apple testujú niekoľko prototypov zariadenia pred tým, ako sa dočká finálnej podoby a produkčnej verzie. Každopádne môžme vidieť niekoľko veľmi podstatných kompromisov, ktoré by mala firma podstúpiť a je veľmi zaujímavé, ako sa postupom času prispôsobuje trhu. Každopádne, pokiaľ bude nový MacBook Air minimálne tak dobrý, ako vyzerá na renderoch, myslíme si, že si svoje publikum nájde veľmi rýchlo a stane sa okamžitým hitom. Veď koniec koncov aj my v redakcii naň už netrpezlivo čakáme a nevieme sa dočkať dňa, kedy si ho rozbalíme a začneme na ňom tvoriť nové články!

Takto by mohol vyzera nový Macbook Air v porovnaní so súčasnými generáciami! - svetapple.sk
Takto by mohol vyzera nový Macbook Air v porovnaní so súčasnými generáciami! – 9to5mac.com
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.