Spoločnosť Apple predstavila ešte pred dvoma mesiacmi veľmi kontroverzný MacBook s 12″ retina displejom, ktorý ponúka okrem mnohých kontroverzných riešení aj také, ktoré môžme označiť za doslovný nezmysel. Teda aspoň dovtedy, pokiaľ to nejaký ten zmysel nezačne dávať. Vďaka spoločnosť Intel, ktorá teraz predstavila Thunderbolt 3 s USB-C konektorom (namiesto Mini Display Portu) je to naozaj dobrý nápad!

Intel a Thunderbolt 3

Spoločnosť Intel na veľtrhu Computex predstavila nový Thuderbolt 3, ktorý obsahuje aj USB-C konektor, ktorý nahradil Mini Display Port s podporou USB 3.1, PC Express 3.0 a Display port 1.2. Nové rozhranie, ktoré funguje na radiči Alpine Ridge dokáže naozaj množstvo zaujímavých vecí, ktoré by si určite nemal prehliadnuť. Priepustnosť dát sa vyšplhala až na neskutočných 40 GBps, čo je vlastne dvojnásobok toho, čo ponúkal predošlý Thunderbolt 2.

Napájanie dokáže byť až na úrovni 100 W a Thunderbolt 3 tiež zvládne až 2 externé 2K monitory alebo jeden 5K (takéto rozlíšenie ponúka napríklad nový iMac s Retina displejom), pri 60 Hz. Okrem iného tu pribudla aj podpora viacerých nových protokolov. Kombinácia USB-C a Thunderbolt 3 nám teda akosi začína dávať zmysel a dúfame, že sa práve tento port ujme. Bola by škoda nevyužiť niečo, čo Apple ohlásilo ako revolúciu. Navyše čísla, ktoré sme tu mali možnosť vidieť sú v mnohých prípadoch naozaj ohromujúce!

Thunderbolt 3 - svetapple.sk
Thunderbolt 3 – thunderbolt TM
Prečítajte si tiež  Pripravovaná Apple nabíjačka s dvoma portami USB-C sa ukazuje na nových CAD renderoch
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.