Podľa nedávnych správ mal byť nový MacBook Air s 12″ displejom predstavený 24.2.2015. To sa nám však zdalo ako pomerne nepravdepodobné a dnes vám prinášame jednoduchý dôvod, prečo dôjde k aktualizácii tohto zariadenia až pravdepodobne o mesiac neskôr. Za dva týždne skutočne uvidíme nové MacBooky, no Air 12″ medzi nimi ešte asi nebude!

Nové MacBooky

Podľa množstva zahraničných portálov by malo Apple uviesť úplne nové MacBooky, ktoré budú prakticky ponúkať len lepšie HW už o dva týždne. Nebude tomu predchádzať nijaká konferencia ale Apple tieto zariadenia vo svojich obchodoch, či už kamenných alebo internetových, len jednoducho nahradí za nové, vylepšené. Tieto počítače by mali priniesť úplne nové procesory, ktoré Intel predstavil na začiatku roka.

Vylepšené budú len modely Air!

Aj keď by sme to vzhľadom na očakávaný MacBook Air s 12″ displejom asi predpovedali najmenej, aktualizácie sa dočkajú len MacBooky Air. Ide hlavne o to, že pre väčšie, hrubšie a výkonnejšie MacBooky Pro nedokáže Intel vyrobiť dostatočné množstvo čipov a tak si na ne budeme ešte musieť chvíľu počkať. Malo by sa presnejšie jednať o čipy Intel Core  i7-5650U, taktovaný na 2,2Ghz a Intel Core i5-5250U, taktovaný na 1,8Ghz. Pokiaľ Apple naozaj aktualizuje svoje MacBooky pre rok 2015, je jasné, že v ponuke ostanú aj potom, ako bude predstavený nový MacBook Air s 12″ retina displejom, podobne, ako je tomu v prípade MacBooku Pro.

Zatiaľ nie je jasné, kedy Apple predstaví svoj nový počítač s 12″, no predpokladá sa, že by to mohlo byť niekedy v marci, prípadne v apríli. Žiaľ aktualizácia, ale aj zmena kurzu Euro-Dolár sa podpíšu pod zvýšením ceny týchto počítačov. O novinkách vás budeme samozrejme včas informovať!

MacBook Air 12" - svetapple.ski
MacBook Air 12″ – Martin Hajek
Prečítajte si tiež  Samsung, Xiaomi aj Apple v Európe klesajú: Nárast predaja smartfónov zaznamenal len tento výrobca
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.