Spoločnosť Apple prepracovala svoje počítače v podstate od piky a výsledok je doslova neuveriteľný. Firma pravdepodobne nemohla urobiť lepšie rozhodnutie ako to, že prešla na svoje vlastné procesory. Tie totiž nie sú len energeticky úsporné ale aj veľmi výkonné.

Dôkazom je aj krátke video, ktoré sa ešte minulý týždeň objavilo na YouTube. Jeho hlavnými aktérmi sú MacBook Pro 14″ (M1 Pro) a ROG Zephyrus g15 ryzen 9 5900hs 3070.

V oboch prípadoch ide o mašiny určené pre profesionálov a v oboch prípadoch vyjdú prípadných záujemcov na viac ako 2 000 €. Pochopiteľne, počítač od Apple bude zrejme o niečo drahší, no rozdiel nie je priepastný a navyše dosahuje fantastické výsledky.

Zaujímavý test v aplikácii Blender

Ako sme už uviedli vyššie, do testu sa dostala vyššia verzia procesora M1 Pro, ktorá obsahuje 10 jadier CPU a 16 jadier GPU.

Druhý menovaný parameter ale zatiaľ nie je podstatný, pretože ho autor videa nijako neporovnával (metal zatiaľ nie je podporovaný). Sústredil sa teda iba na CPU v niekoľkých krátkych (a náročných) animáciách a taktiež pri renderovaní obrázkov. No a výsledok?

Prečítajte si tiež  Neuveriteľný výsledok: MacBook Air (M1) prekonal MacBook Pro 13" (M1) vo výkonnostnom teste. Ako je to možné?

MacBook Pro s procesorom M1 Pro prekonal OG Zephyrus g15 ryzen 9 5900hs 3070 vo všetkých skúškach hoci drvivá väčšina výsledkov bola iba veľmi tesná.

Netreba však zabúdať, že aplikácia Blender je mimoriadne náročná a samotný test dokazuje, že ak si budete kupovať nový MacBook Pro, mali by ste dobre zvážiť či skutočne potrebujete najvýkonnejší čip M1 Max. Už aj jeho slabšia verzia v lepšom vyhotovení poskytuje fantastické výsledky!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJYouTube
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.