Už je to nejaký ten piatok, od kedy sme písali o tom, že zákazníci spoločnosti Apple spísali petíciu kvôli chybnej antireflexnej vrstve na ich MacBookoch s retina displejom, ktorá sa po čase začala odlupovať a spôsobovala nemalé a škaredé problémy. Táto vrstva sa podľa Apple oddeľuje a neskôr mizne, čo sa považuje za výrobnú vadu a tak spustila výmenný program pre zariadenia s týmto problémom.

Výmenný program

Tento výmenný program viacmenej asi najviac poteší tých, ktorí spisovali petíciu priamo na Facebooku, čo môže byť tiež dôvod, prečo sa Apple napokon rozhodlo vymeniť displeje na počítačoch. Stal sa z toho jednoducho príliš veľký mediálny ošiaľ a Apple nechce byť vykresľované v zlom svetle, nakoľko má svoje pravidlá. Navyše, pokiaľ ide o problém, ktorý sama spoločnosť zavinila zlou výrobou mala by ho odstrániť.

Práve preto spustila tento výmenný program pre všetky počítače, ktoré si zákazníci kúpili pred troma rokmi (čo zhruba zodpovedá dátumu predstavenia prvých retina MacBookov). Ostatní, ktorým sa tento problém stal, majú nárok na vrátenie peňazí pomocou AppleCare. Netreba ale zabúdať ani na to, že spoločnosť nevymení celý počítač, ale len displej. Ak sa ti ale odlupuje antireflexná vrstva, určite to nie je nič príjemné a túto zmenu s otvorenou náručou privítaš! 🙂

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here