MacBook je počítač, ktorý v poslednej dobe dostal slušnú porciu vývoja. Nie je to tak dávno, čo sa nad jeho klávesnicu objavil revolučný dotykový TouchBar a dnes tu máme vízie a dokonca aj reálne špekulácie, čo by mohlo byť ďalšou revolúciou tohto produktu. Dalo sa to očakávať. Budú to bezrámčekové displeje. Pozri si vizualizácie, po ktorých budeš po nich doslova túžiť.

MacBook s bezrámčekovým displejom?

Jednoduchý minimalistický dizajn, hliníková konštrukcia, OLED Touch Bar. Čo mu vlastne chýba? Povieš si, že nič ale predsa len existuje možnosť, s ktorou by MacBook dostal celkom novú tvár a hlavne obrovský záujem zo strany zákazníkov. Je to displej na celej prednej strane po vzore iPhonu X. Niečo podobné totižto už dnes chystá konkurencia a tiež Apple vo svojom tablete, iPade Pro. Je teda viac ako jasné, že skôr či neskôr takýto displej skutočne príde aj v MacBooku (či dokonca iMacu).

No a ako by to mohlo vyzerať? V tomto prípade je odpoveď na otázku veľmi jednoduchá. Displej by bol skrátka všade. Čo sa týka Face Time kamery, sú dve možnosti, ako by sa s tým mohlo Apple vysporiadať. V prvom rade je jej premiestnenie na spodnú stranu počítača tak, ako to urobil na následujúcich renderoch aj samotný dizajnér. Potom je tu možnosť číslo 2. Použitie technológie Face ID aj pri počítačoch MacBook. Znamenalo by to síce to, že by mal počítač v hornej časti niečo podobné, ako iPhone X ale povedzme si na rovinu, dá sa na to veľmi rýchlo zvyknúť. Navyše odomykanie pomocou Face ID by bola v tomto segmente skutočne revolúcia.

MacBook s displejom na celej prednej strane - svetapple.sk
MacBook s displejom na celej prednej strane – svetapple.sk

So samotným počítačom by všetkému muselo byť prispôsobené aj používateľské prostredie MacOS. Apple by muselo zapracovať aj na miernom zjednotení s iOS. Vo výsledku by to ale mohol byť neuveriteľne čistý a minimalistický dizajn. Uvidíme, ako sa bude Applu dariť. Je dokonca možné, že sa nového MacBooku dočkáme už čoskoro. Nateraz je to ale veľmi ťažké odhadnúť. Akonáhle budeme mať nejaké nové informácie, určite o tom napíšeme. Zatiaľ si vychutnaj vizualizácie, ktoré by ti mali rozšíriť predstavy o tomto MacBooku. Brutálny, že?

Celému počítaču by sa muselo prispôsobiť aj používateľské rozhranie MacOS - svetapple.sk
Celému počítaču by sa muselo prispôsobiť aj používateľské rozhranie MacOS – svetapple.sk
Bezrámčekový displej by v tomto prípade vyzeral veľmi efektne - svetapple.sk
Bezrámčekový displej by v tomto prípade vyzeral veľmi efektne – svetapple.sk
iOS a MacOS by v mnohých prípadoch dostali jednotný dizajn pre aplikácie. V tomto prípade je tu pekná ukážka na Apple Music - svetapple.sk
iOS a MacOS by v mnohých prípadoch dostali jednotný dizajn pre aplikácie. V tomto prípade je tu pekná ukážka na Apple Music – svetapple.sk

 

Zdroj

 

Prečítajte si tiež  Tento rok príde MacBook Pro 14" a tiež nový iMac!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.