Na iPade Pro sa podarilo spustiť macOS

Dnešné video ukazuje to, čo si prajú mnohí používatelia už dlhé roky. Istému vývojárovi sa podarilo spustiť operačný systém macOS na najnovšom iPade Pro 2020 prostredníctvom virtuálneho „Hackintosha“. Jedná sa o upravenú verziu systému, ktorú môžete použiť napríklad na klasickom PC a nie na Macu (kde je originál).

Skoro 40-minútové video, nachádzajúce sa pod týmto textom, ukazuje, ako sa dá na tablete od Apple používať macOS Catalina určený výhradne pre počítače Mac. Podrobný postup nájdete serveroch Github.

- Reklama -

V tomto bode chceme zmieniť, že Apple v posledných rokoch významne prepája iOS, iPadOS a macOS, avšak každý z týchto systémov ostáva určený striktne pre svoju platformu.

Konkurencia ide inou cestou a na miesto tohto prístupu volí skôr all-in-one. V podstate si teda kúpite laptop s dotykovým displejom, na ktorom vám beží Windows a môžete ho používať aj ako tablet.

Samozrejme, všetko má svoje výhody aj nevýhody a netýka sa to len spotrebiteľa ale aj samotného výrobcu. macOS na iPade by určite skomplikoval ovládanie a tak je jeho využiteľnosť menšia, ako keby tu bežal iPadOS.

Na druhej strane, samotný tablet nepodporuje niektoré aplikácie s toľkými možnosťami a nastaveniami, ako práve počítač. Z tohto pohľadu by teda macOS dával zmysel aj na inej platforme (než na Macu).

Napíšte nám do komentára, čo si o tom celom myslíte vy. Brali by ste iPad s macOS, alebo vám viacej vyhovuje riešenie, ktoré Apple používa dnes?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJiphonehacks
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.