Všetci už vieme, že nové iPhony uvidíme už budúcu stredu a tak niet divu, že sa vynára otázka o tom, kedy uvidíme aj ďalšie novinky od Apple. Podľa najnovších správ by sme nový MacBook Air spolu s iMacom mali vidieť ešte tento rok. Taktiež aj výkonný iPad Pro bude mať nástupcu, no zrejme až v roku 2017.

Nový MacBook Air a iMac uvidíme zrejme v októbri, iPad Pro v 2017

Podľa správy, ktorú priniesol web Bloomberg by Apple malo predstaviť nový MacBook Air spolu s iMacom v októbri 2016. Správa ďalej obsahuje informácie o tom, že iMac bude zrejme mať 5K displej, na ktorom spolupracuje so spoločnosťou LG.

- Reklama -

Posledný MacBook Air, ktorý je nielen ľahší ale má aj zaujímavo riešené umiestenie klávesnice, by v novom upgrade mohol obsahovať už skôr spomínaný OLED pásik nad klávesnicou, čo by rozširovalo možnosti ovládania celého MacBooku Air. Očakávať sa určite dá aj vylepšená životnosť batérie, lepší výkon a grafika, displej a určite aj zníženie hmotnosti či hrúbky.

MacBook Air 12" - svetapple.ski
MacBook Air 12″ – svetapple.ski

iPad Pro

10,5″ iPad Pro, ktorý mal svoj debut len minulý rok si už stihol získať srdcia mnohých bežných ale aj profesionálnych používateľov tohto veľkého tabletu. Novinky v iPade Pro by sa mohli týkať lepšieho prepojenia Apple Pencil s vstavanými aplikáciami od Apple, akými sú Správy, Mail, Safari a pod. V súčasnosti je možné používať Apple Pencil len vo vybraných aplikáciách a funkciách. Čo sa výkonu týka, aj tu sa očakáva nielen zlepšenie výkonu či grafiky ale aj zlepšenie technológie v displeji, ktorá by zaručovala vernejšie zobrazenie.

To či ďalšie iPady Pro, menší alebo väčší budú mať v displejoch zabudovanú funkciu 3D Touch je stále otázne. iPad Pro bude s najväčšou pravdepodobnosťou predstavený v prvej polovici roka 2017, kedy sa očakáva aj aktualizácia iOS 10 s funkciami, ktoré by boli podporované len na iPadoch Pro. Zatiaľ to vyzerá tak, že nových iPhonov sa dočkáme budúcu stredu (7. septembra), MacBooku Air a iMacu v októbri a iPad budúci rok. Kam Apple zaradí predstavenie Apple Watch je zatiaľ nejasné.

macbook

Zdroj: 9to5mac.com

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -