Pokiaľ si pravý Apple fanúšik, určite vieš, že pár rokov dozadu by vyznela spolupráca Apple a AMD ako žart. Apple bol verný zelenej Nvidii a červené AMD viacmenej nemalo šancu. Alebo sme si to len mysleli. V roku 2014 dostala Nvidia košom a Apple ju nahradilo grafickými kartami od AMD, čím značne pobúrilo aj verejnosť. Dnes sa na internete ale objavila správa, že by v Macu mohla spoločnosť opäť začať používať grafické čipy od Nvidie. Ako to teda vyzerá?

Minulosť

Nvidia je veľmi populárna spoločnosť, ktorá sa už dlhé, dlhé roky zaoberá výrobou GPU, teda grafických kariet. Nájdeme ich všade a sú naozaj fantastické. Okrem obrovského výkonu ponúkajú aj pomerne slušnú cenovku, no všetko sa to strieda s problémami, ktoré v minulosti tieto karty v spolupráci so spoločnosťou Apple mali. Nasadenie v Macoch si pamätáme prakticky dlhé roky, avšak prišiel rok, kedy si karty akosi so zvyškom HW prestali rozumieť a Apple muselo prejsť ku konkurencii, ktorá je ešte o čosi lacnejšia.

Vybratá bola firma AMD, ktorá je hlavným konkurentom Nvidie a dá sa povedať, že to bola taká mierna rana pod pás. Budúcnosť ale mierne naznačuje, že sa toto celé môže ešte obrátiť späť. Ako to vieme? Jednoducho, povedala nám to nepriamo vlastne samotná Nvidia. Táto obrovská spoločnosť totižto na svojich webových stránkach hľadá uchádzačov o nové miesto. Toto miesto ale nebude len tak hocaké. Toto miesto má byť prestížne a pribratí budú len tí najlepší.

Nvidia - svetapple.sk

V úzkej spolupráci sa totižto majú podieľať na príprave tých najlepších produktov spoločnosti Apple. Vzhľadom na to, že v sú s Nvidou spájané predovšetkým počítače, čiže MacBooky a iMacy, je nám asi jasné, o aké produkty v tomto prípade pôjde. Táto informácia poteší určite všetkých, ktorí pracujú s počítačmi Mac na profesionálnej úrovni, vzhľadom na to, že odkedy Apple uzavrelo spoluprácu so spoločnosťou AMD, s kvalitou to išlo celkom dole vodou. Určite sa ale neteš predčasne, v nových MacBookoch a ani v nových iMacoch len tak nové grafické čipy neuvidíš.

Stroje by mali byť vybavené grafickými kartami AMD a to konkrétne zo série Polaris. Ak sa na radu dostane Nvidia (čo samozrejme dúfame, že sa podarí), príde až na budúci rok, avšak bude to skutočne dobrý krok, nakoľko mnohí čakajú len na túto spoluprácu. Neostáva nám teda nič iné ako čakať a samozrejme dúfať, že sa grafické karty od Nvidie čo najrýchlejšie dostanú opäť späť do operačného systému OSX.

Prečítajte si tiež  Slovenskí žiaci dostali 350 € na nový tablet či počítač. Zariadenia skončili v záložni

Nvidia - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.