Tak ako to býva po iné roky, ani tento nie je výnimkou a mesiace predtým, čo bude predstavený nový iPhone internetom kolujú rôzne tzv. úniky, ktoré popisujú to, čo by Apple malo predstaviť. Keďže už o menej ako týždeň sa bude konať Apple Special Event, na ktorom Apple predstaví iPhone 7 a iPhone 7 Plus úniky sa len tak valia. Najnovší sa týka balenia samotného iPhonu, ktoré však zobrazujú len zadnú časť obalu.

Objavilo sa balenie iPhone 7 s Lightning slúchadlami a redukciou

Každý jeden obrázok “uniknutého” iPhonu pochádza väčšinou z Číny, keďže práve tam prebieha výroba väčšiny výrobkov Applu, iPhone nevynímajúc. Občas neostré fotky zariadení, balení či len brožúrok k produktom Apple vyvolajú búrlivú debatu o tom, či sú pravdivé a či nepravdivé.

- Reklama -

Niektoré vyzerajú ozaj “fejkovo” a už na prvý pohľad je zrejmé, že niekto si chcel len urobiť srandu. Iné sú zasa tak detailné a na prvý pohľad realistické, že tomu uverí azda každý. Spomínaný najnovší únik balenia iPhonu 7, konkrétne modelu 7 Plus zaujme najmä informáciou o tom, že v balení spolu s iPhonom sú aj slúchadlá EarPods s konektorom Lightning. Už dlhšie sa hovorí o tom, že Apple odstráni 3,5 mm jack na klasické slúchadlá a nahradí ich tými, ktoré budú fungovať len s 8-pinovým konektorom Lightning.

Balený s redukciou

Je pravdou, že by to prinieslo lepšiu kvalitu zvuku, no na druhej strane by opäť vznikal problém s kompatibilitou ostatných a najviac používaných slúchadiel s klasickým jackom. Apple by to podľa balenia iPhonu 7 Plus malo vyriešiť pribalením redukcie na 3,5, teda koncovky, ktorá by prechádzala z Lightning na 3,5. To by už mohlo znamenať aspoň malé plus pre Apple, keďže táto redukcia by bola súčasťou balenia a nebolo by potrebné kupovať redukciu osobitne. O Apple je známe, že príslušenstvo predáva za veľmi vysoké ceny, napr. nabíjací kábel Lightning stojí zhruba 19 € a EarPods 30 €. iPhone 7 Plus by tiež mal mať kapacitu 256 GB.

Etiquette-iPhone-7-Plus

Úniky boli pravdivé

Pravdivosť balenia je síce otázna, no pred uvedením iPhonu 5s v septembri 2013 sa na internete objavilo taktiež balenie iPhonu, ktoré vtedy zobrazovalo Touch ID. Balenie teda bolo skutočné. Uvidíme sami, čo bude pravdou a čo nie, keďže 7. septembra 2016 Apple predstaví dvojicu iPhonov na Apple Special Evente.

Apple EarPods - svetapple.sk

 

Zdroj: 9to5mac.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -