To, že Applu sem tam niečo unikne tesne pred predstavením samotného produktu je už v podstate bežné. Nevieme či ide o náhodu alebo dobre cielenú reklamu s cieľom vyvolať diskusiu, ale to je asi jedno. Dnes sa na web dostal OLED pásik na novom MacBooku Pro, ktorý nám prezrádza ešte jedno nové tajomstvo počítača Mac. Áno, aj toto zariadenie bude ponúkať Touch ID, teda čítačku odtlačkov prstov!

Aktualizácia

Určite sa pýtaš, ako sa na web môžu dostať úniky nového produktu tak tesne pred jeho predstavením. Odpoveďou je posledná aktualizácia MacOS 10.12.1 Sierra. Týmto systémom budú vybavené aj celkom nové počítače už od začiatku predaja, a tak sa v ňom nachádzajú rendery, ktoré budú užívateľom ukazovať to, ako sa dajú používať niektoré nové funkcie, medzi ktoré patrí aj spomínaný OLED pásik. Tento únik objavil istý vývojár a následne všetko rozoslal do svetových magazínov, ktoré sa zaoberajú práve tématikou Apple.

- Reklama -

Pokiaľ teda budeš dostatočne šikovný a máš najnovšiu aktualizáciu operačného systému, možno, že sa aj tebe podarí nájsť dané rendre. Nemusíš sa však trápiť, nakoľko ich môžeš vidieť aj tu. Obrázky len potvrdzujú to, čo už vieme pomerne dlho. V poslednej rade kláves už nenájdeme maličké „F“-kové klávesy, ale naopak, jeden dlhý OLED pásik, ktorý ich plne nahradí a navyše pridá mnohé nové možnosti. Na fotke to vyzerá naozaj super a veľmi sa tešíme už dnes, ako si to vyskúšame aj v praxi. Na pravej strane OLED pásika nás ale čaká jedno milé prekvapenie, v ktoré dúfame už od roku 2013.

Mac - svetapple.sk

Áno, je to oficiálne, Apple naozaj začína aj svoje počítače vybavovať technológiou Touch ID, teda senzorom otlačkov prstov. Po vzore iPhonov a iPadov ide teda o ďalší produkt, ktorý bude chránený touto veľmi praktickou ochranou. Sme veľmi radi, že sa Apple rozhodlo ísť touto cestou a počítače technológiou vybavilo, nakoľko je veľmi obľúbená a mnohí z nás si bez nej nevedia predstaviť jediný deň. Okrem toho si môžeme všimnúť aj novú klávesnicu, ktorú po prvý krát Apple predstavilo pri 12″ Retina MacBooku.

Počítač teda bude určite omnoho tenší a ponúkne dizajn pripomínajúci vyššie spomínaný 12″ MacBook. To žiaľ znamená aj to, že v tomto prípade prídeme o obľúbený MagSafe (aj keď by sa stále mala dať kúpiť špeciálna redukcia) a ten nahradí klasické nabíjanie cez USB-C. Či už je to dobré alebo zlé riešenie posúď sám. Spolu s nesvietiacim logom Apple na zadnej strane to ale asi bude druhý najväčší problém nového MacBooku. Ostatné zmeny by mali byť už len pozitívne! 🙂

Mac - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.