Spoločnosť Samsung zažíva v posledných dňoch obrovský prepad v predaji svojich zariadení, čo je jednoznačne jeden z dôvodov, prečo by mali v Južnej Kórei porozmýšľať, čo stojí za ich neúspechom. My sme sa rozhodli, že vám objasníme 3 veci, ktoré keď v Samsungu zmenia, ich tržby budú opäť o niečo vyššie!

TouchWiz

Prvým dôvodom, ktorý podľa množstva ankiet patrí jednoznačne medzi najväčšie problémy smartfónov či tabletov je práve TouchWiz. Ten býva častokrát nestabilný a omnoho pomalší, ako konkurenčné nadstavby, či operačné systémy, akým je napríkald aj iOS. Samsung by mal teraz zapracovať najmä na svojej nadstavbe, aby vyhovovala všetkým zariadeniam, a teda aj samotným používateľom.

Dizajn

Apple je obľúbený nielen vďaka spoľahlivosti, ale aj vďaka luxusnému dizajnu, ku ktorému patrí aj hliník použitý na zadnej strane jeho smartfónov. To plastovým Samsungom jednoducho chýba a nezachraňuje to ani „exkluzívny rámik“, ktorý je podobný tomu z iPhonu 4/4S či 5/5S!

Menej kvalitnejších modelov

Samsung ponúka vo svojom portfóliu naozaj obrovské množstvo smartfónov, vďaka ktorým sa snaží implementovať aj do nižších vrstiev. Samsung totiž zarába najmä na zariadeniach nižšej a strednej triedy. Pokiaľ by sa zameral viac na svoje vlajkové lode, je možné, že by predaje rázom veľmi výrazne vzrástli. Ale kto vie, veď sám Samsung ohlásil, že z dôvodu poklesu predaja, bude nový Galaxy S6 naozajstným trhákom. Uvidíme teda, akú taktiku zvolí Samsung na budúci rok a hlavne to, či nejako ohrozí aj našu milovanú Jablkovú spoločnosť.

Prečítajte si tiež  Spoločnosť Samsung údajne dodala milióny zariadení Galaxy s chybným šifrovaním
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.