Spoločnosť Samsung zažíva v posledných dňoch obrovský prepad v predaji svojich zariadení, čo je jednoznačne jeden z dôvodov, prečo by mali v Južnej Kórei porozmýšľať, čo stojí za ich neúspechom. My sme sa rozhodli, že vám objasníme 3 veci, ktoré keď v Samsungu zmenia, ich tržby budú opäť o niečo vyššie!

TouchWiz

Prvým dôvodom, ktorý podľa množstva ankiet patrí jednoznačne medzi najväčšie problémy smartfónov či tabletov je práve TouchWiz. Ten býva častokrát nestabilný a omnoho pomalší, ako konkurenčné nadstavby, či operačné systémy, akým je napríkald aj iOS. Samsung by mal teraz zapracovať najmä na svojej nadstavbe, aby vyhovovala všetkým zariadeniam, a teda aj samotným používateľom.

apple-iphone-6-plus-vs-samsung-galaxy-note-4
TouchWiz má jednoducho stále svoje muchy! – svetapple.sk

Dizajn

Apple je obľúbený nielen vďaka spoľahlivosti, ale aj vďaka luxusnému dizajnu, ku ktorému patrí aj hliník použitý na zadnej strane jeho smartfónov. To plastovým Samsungom jednoducho chýba a nezachraňuje to ani „exkluzívny rámik“, ktorý je podobný tomu z iPhonu 4/4S či 5/5S!

samsung-galaxy-alpha-vs-apple-iphone-6
Samsung síce predstavil luxusnejší dizajn, no zdá sa, že to stále nestačí! – svetapple.sk

Menej kvalitnejších modelov

Samsung ponúka vo svojom portfóliu naozaj obrovské množstvo smartfónov, vďaka ktorým sa snaží implementovať aj do nižších vrstiev. Samsung totiž zarába najmä na zariadeniach nižšej a strednej triedy. Pokiaľ by sa zameral viac na svoje vlajkové lode, je možné, že by predaje rázom veľmi výrazne vzrástli. Ale kto vie, veď sám Samsung ohlásil, že z dôvodu poklesu predaja, bude nový Galaxy S6 naozajstným trhákom. Uvidíme teda, akú taktiku zvolí Samsung na budúci rok a hlavne to, či nejako ohrozí aj našu milovanú Jablkovú spoločnosť.

samsung-youm-flexible-bezel
Ohnuté displeje by mohli byť kľúčové pre lepší predaj! – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.