V dnešnom svete je iPhone 6 jednoducho najpopulárnejším smartfónom a to nikto nespochybňuje. Na jeho veľkej sláve sa však chcú zviesť aj malí čínski výrobcovia, ktorí svoje smartfóny, vybavené Androidom zabalia do identického tela a predávajú používateľom, ktorí jednoducho na klasický iPhone 6 nemajú peniaze, no chcú si užiť jeho dizajn. Poďte sa pozrieť na 3  najlepšie z nich!

 Fejky

Trendy fejkových iPhonov sa nachádzajú predovšetkým v Číne a v oblastiach, kde ľudia nemajú dostatok peňazí na to, aby si mohli dovoliť najnovšie zariadenie s nakúsnutým Jabĺčkom na zadnom hliníkovom šasi. Práve preto siahajú po lacnejších alternatívach, ktoré im trh ponúka a tie sú naozaj prepracované tak, že s ich rozpoznávaním by mal problém aj znalec. Pozrite sa na najvydarenejšie fejky iPhonu 6, ktoré môžte zakúpiť na trhu.

Texet iX-maxi

Začneme jednou z najvernejších kópii iPhonu 6 vôbec. Celkom paradoxne nepochádza z Číny ale z najväčšej krajiny sveta a teda z Ruska. Toto zariadenie je svojim dizajnom k skutočnému zariadeniu od Apple naozaj veľmi blízko a prezradia ho len malé detaily, ktorými sa odlišuje. Poháňa ho procesor MediaTek (tak ako aj zvyšné dva klony), ktorý je naladený na frekvenciu 1,3Ghz a spolupracuje s operačnou pamäťou 1GB. Čo sa týka fotoaparátov, tak tie by sa dali označiť ako mizerné. Ten zadný disponuje rozlíšením 8mpx a predný 2mpx. Kvalita fotiek je však poväčšine naozaj nízka a s tou od Apple sa nemôže ani zďaleka porovnávať.

Batéria disponuje kapacitou len 1600 mAh, čo je podstatne menej ako v prípade iPhonu 6 a rozlíšenie displeja je taktiež nižšie, presnejšie 540 x 960 pixelov, no uhlopriečka zostáva rovnaká a teda 4,7″. Toto zariadenie však začína na veľmi príjemnej cene, ktorá je dokonca nižšia, ako výrobné náklady na nový iPhone 6 a je stanovená na 174$!

Texet iX-maxi - svetapple.sk
Texet iX-maxi – svetapple.sk
Texet iX-maxi - svetapple.sk
Texet iX-maxi – svetapple.sk

Vphone I6

Druhou dokonalou kópiou iPhonu 6 je konkrétne Vphone I6, ktorého tvorcovia si dali naozaj záležať nie len na zovňajšku zariadenia. Aj keď tu totiž beží operačný systém Android, jeho nadstavba bola totálne od základu prerobená tak, aby pôsobila rovnako dôveryhodne  ako iOS 8 a tak si ho môžu so skutočným iPhonom pomýliť aj používatelia, ktorí sa spoliehajú na to, že po jeho odomknutí uvidia Android.

Pod kapotou nájdeme opäť procesor MediaTek, ktorý má 4 jadrá a je taktovaný na 1,3Ghz. O operačnú pamäť sa tu stará 1GB, no toto zariadenie prekvapí pomerne kvalitným fotoaparátom. Kým predná kamera dokonalo poslúži so svojimi 5mpx na tvorbu selfie, tá zadná má rozlíšenie 16mpx a slnečnú clonu 2,2/f tak, ako aj iPhone 6. Výsledkom sú naozaj skvelé fotografie. Klon pochádza z Číny a jeho cena sa pohybuje na úrovni 150$

Prečítajte si tiež  iStores otvoril unikátnu predajňu v Avione. Zľavy na zariadenia predĺžil do konca víkendu
Vphone I6 - svetapple.sk
Vphone I6 – svetapple.sk

Nemenovaný klon iPhone 6

Nakoniec tu máme úplne posledný, taktiež dokonalý klon iPhonu 6, ktorý však nemá svoj vlastný názov. Výrobca tohto zariadenia bol dokonca natoľko drzý, že okrem toho, že jeho produkt vyzerá zvonku ale aj zvnútra úplne rovnako, ako iPhone 6, na jeho zadnej strane sa nachádza nakúsnuté Jabĺčko. Veľmi podobne je to aj s krabicou, v ktorej je zariadenie zabalené. Tá je takmer rovnaká ako od Apple. Toto zariadenie jednoducho vyzerá z celej trojice asi najvernejšie!

Používateľov asi najviac prekvapí displej, ktorý je používaný aj v iPhone 6 a tak ide o úplne totožný LCD panel. Procesor je opäť od spoločnosti MediaTek, no tentokrát je výkonnejší, pretože disponuje 8 jadrami a taktovaním na 2,5Ghz. Pamäť RAM ponúka kapacitu 2GB a veľkou zaujímavosťou je aj LTE konektivita, ktorou tento smartfón, ako jediný s trojice, disponuje. Zadná kamera má rozlíšenie 16mpx a údajne je naozaj kvalitná. Na selfie vám vystačí fotoaparát s rovnakým rozlíšením, aké nachádzame aj v samotnom iPhone 6.

To, že si dal výrobca na tomto telefóne naozaj záležať, nachádzame aj vo vnútri, kde sa nachádza naozaj dôveryhodná nadstavba iOS. Telefón je dokonca tak dokonalo premyslený, že sa dá zakúpiť v 16GB,64GB či 128GB rovnako, ako je tomu pri originále, čo znamená, že všetko bolo premyslené do posledného detailu. Vzhľadom na výkon a kvalitu spracovania však patrí tento fake iPhonu 6 medzi tie drahšie či dokonca najdrahšie. Jeho cena sa pohybuje na hodnote asi 300$, čo sa vyrovnáva cene použitého iPhonu 5 či dokonca 5S!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.