Nezdá sa to, no Samsung Galaxy Note 4 sa vo svete predáva už mesiac. Zatiaľ síce nie je dostupný na mnohých trhoch, no na Slovensku by ste ho už mali bez problémov zakúpiť. Pokiaľ si dobre spomíname, tak si Samsung robil z nového iPhonu 6 Plus srandu, ako je teda na tom s predajnosťou on? 

Dalo sa to očakávať

Analytici tvrdia, že Samsung Galaxy Note 4 vykazuje o niečo menšie predajné výsledky za prvý mesiac, ako jeho minuloročný brat. Kým Note 3 sa predalo niečo okolo 5 miliónov, Note 4 „len“ 4,5 milióna kusov. No, a tu je celý kameň úrazu. Samsung sa prednedávnom vysmieval niekoľkými reklamami Jablkovej spoločnosti a ich smartfónom tak, že na nich vyzdvihol všetky negatívne veci. Celá juhokórejská spoločnosť pôsobila ako malé 7 ročné dieťa. iPhone 6/6 Plus sa predáva už niečo vyše mesiaca a k dnešnému dňu môžme evidovať približne 40 miliónov predaných kusov. Len za prvé dva dni ich bolo predaných 10 miliónov, čo je rovnaká hodnota, ako v prípade Galaxy S5 za celý mesiac. Pokiaľ teda sčítame predaje Note4/S5 a 6/6 Plus zistíme, že Apple predalo približne o 25 miliónov zariadení viac za prvý mesiac ako konkurenčný Samsung. Samozrejme číslo 40 miliónov je pravdepodobne o niečo nižšie ako realita, no aj tak poráža Samsung o neskutočné hodnoty!

Phablety sa predávajú horšie

Na relatívne nízke predaje (s pohľadu Apple) hovoria analytici a redaktori len jedno, phablety sa predávajú ťažšie, ako smartfóny. Nie je to pravda. Buď je totiž Apple výnimka, alebo opäť raz ukázal svetu, ako vytvoriť smartfón, ktorý zmení predstavy o predajných číslach. Vzhľadom na fakt, že o iPhone 6 Plus je väčší záujem, ako o menšiu 6-tku je jasné, že v Apple vedia niečo, čo v konkurenčnom Samsungu nie a to sa odzrkadlilo aj na predajných výsledkoch!

Prečítajte si tiež  Samsung Galaxy Tab S9 Ultra so 14,6" displejom kúpite v zľave. Je lacnejší, ako iPad Pro 12,9"
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.