Aj spoločnosť ako Google má svoje problémy a chyby, ktoré musí jednoducho riešiť. Posledný prípad hovorí o hackerovi, pôvodom z Poľska, ktorý našiel pomerne závažnú chybu a za to, že ju nahlásil, získal odmenu slušných 50 000$. Spoločnosť tak preukázala správny prístup a predviedla konkurencii, ako sa vyhnúť možným problémom.

50 000$ za “nález”

Poľský hacker našiel v App Engine Google pomerne závažnú bezpečnostnú chybu a jeho chovanie bolo naozaj príkladné. Hoci mohol pokojne predať chybu na čiernom trhu a tá mohla byť použitá na nezákonnú činnosť, hacker sa rozhodol ináč a oznámil ju spoločnosti Google. Tým sa vlastne zapojil do súťaže, ktorá už prebieha nejaký ten piatok a ide v nej o to, aby boli podobné chyby nahlasované. Hacker nečakal a bezpečnostnú chybu okamžite oznámil vedeniu spoločnosti Google, ktorá ho príkladne odmenila sumou 50 000$. Ide o jasný príklad, ktorý hovorí, ako sa to má robiť. Hacker dostal pomerne slušnú finančnú čiastku a Google predišlo ďalším problémom!

- Reklama -
Google - svetapple.sk
Google – svetapple.sk
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.