Pokiaľ ste už niekedy počuli, poprípade čítali o spoločnosti Xiaomi, pravdepodobne viete, že má vo svete neuveriteľný úspech. Prečo? Pretože je na istých serveroch, v istej spoločnosti, či medzi istými ľuďmi predstavovaná ako „čínsky Apple“, no čo je najlepšie nikomu to neprekáža, vzhľadom na nízku cenu a pomerne kvalitné spracovanie ich výrobkov. Dnes vystúpil CEO celej spoločnosti Lei Jun, ktorý povedal doslova neuveriteľnú vec. Vadia mu kópie jeho produktov!

Prečo nás všetci kopírujú?

CEO spoločnosti Xiaomi Lei Jun sa počas dnešného dňa verejne posťažoval na výrobcov smartfónov, ktorí doslova kopírujú ich produkty a predávajú ich za podstatne nižšie ceny. Podľa neho by mohla mať spoločnosť bez týchto strát až 2 či dokonca 3 násobné zisky, čo je pomerne výrazný rozdiel. Každopádne, pokiaľ by sa sťažovala akákoľvek iná spoločnosť na tomto svete, dalo by sa to pochopiť. Dokonca by sme to chápali aj v prípade spoločnosti Samsung, no Xiaomi? Čínsky gigant, ktorý má pri pohľade na jeho portfólio v každom jednom produkte niečo, čo ukradlo spoločnosti Apple? Veď stihli skopírovať iPhone, iPad mini či dokonca MacBook Air a to ani zďaleka nehovoríme o používateľskom rozhraní, ktoré je síce Android, no jeho nadstavba sa až enormne podobá na iOS!

Tento krok od generálneho riaditeľa danej spoločnosti bol jednoducho veľmi nekorektný a najmä trápny. Pokiaľ však chcel zaujať a ukázať práve na svoju spoločnosť (aj zlá reklama je reklama), určite sa mu to podarilo, vzhĺadom na to, že v súčasnosti píšu o Xiaomi a kontroverznom vyhlásení jej riaditeľa média po celom svete. A zabudli sme dodať, na fotografiách nie je event Apple, ako by si mohli mnohí myslieť. Ide o event čínskeho giganta, ktorý kompletne skopíroval aj predstavovanie kompletne skopírovaných produktov!

Zdroj: 9to5mac.com

Prečítajte si tiež  iPhone 14 Pro je v očiach androiďákov opäť na smiech. Na svete je ďalší smartfón s 200 Mpx fotoaparátom
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.