Apple prinieslo spolu s iOS 8 aj novú službu widgetov, ktoré sa nachádzajú v oznamovacom centre. Tieto widgety majú však jednu nevýhodu a tou nevýhodou je fakt, že mnohí používatelia nevedia o tejto funkcií a pokiaľ aj vedia, nevedia ju reálne využiť. preto prinášame jednoduchý návod na to, ako tieto widgety nastaviť tak, aby robili presne to čo robiť majú!

Widgety

iOS 8 prinieslo funkciu widgetov, ktoré by nám mali zjednodušovať život, no keďže ide o Apple a urobilo to po svojom, nie je to celkom tak. Práve preto sme sa rozhodli, že si na dané widgety posvietime a ponúkneme vám tri z nich, ktoré sú celkom použiteľné a mohli by vám zjednodušiť život. Tým prvým je widget s názvom „Easy Tip“ (Easy Tip Widget – Erica Schmierer), ktorý vám umožní jednoduché ale rýchle prerátavanie tringeltov na percentá priamo v centre upozornení. Druhým je „Vidgets“ (Vidgets – Less Code Ltd). Tento vám pridá niekoľko užitočných widgetov. No a nakoniec tu máme „Widget“(Widget – Add Custom Widgets to Notification Center (Today View) – WayDC), ktorý je veľmi podobný tomu predošlému a tiež ponúka niekoľko jednoduchých widgetov.

- Reklama -

Ako na to?

Množstvo používateľov si myslí, že widgety pridá do svojho iOS zariadenia pomocou nejakého nastavenia v aplikácií „Nastavenia“. To je však chyba a widgety sa nastavujú úplne inou, omnoho jednoduchšou cestou. Stačí, ak stiahnete panel upozornení (Potiahnite palec po obrazovke smerom zhora na dol), potom prejdite na úplný spodok tohto panelu a nájdete tlačidlo „upraviť“. Zobrazí sa vám akési centrum s widgetmi, kde si dole môžete popridávať a hore naopak povyhadzovať to čo práve potrebujete. iOS ponúka aj možnosť premiestnenia widgetu podľa priority pomocou kliknutia na tri horizontálne čiary, ktoré sa nachádzajú vedľa widgetu na pravej strane.

Pokiaľ ste si povyberali všetky potrebné widgety, už stačí aby ste klikli na „hotovo“ a widgety sa vám zobrazia priamo v paneli s upozorneniami. Aj keď to možno nie je tak prepracované ako na konkurenčnej platforme Androidu a widgetov je na iOS naozaj málo (najmä kvôli prísnym pravidlám stanovenými Apple), určite budú časom pribúdať a naberať na svojej kvalite!

Widgety - svetapple.sk
Widgety – svetapple.sk
Widgety - svetapple.sk
Widgety – svetapple.sk
Widgety - svetapple.sk
Widgety – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.