Spoločnosť Tesla je v súčasnej dobe jedna z najinovatívnejších automobiliek na svete, za ktorou stojí tak trošku génius Elon Musk, ktorý kedysi dávno vytvoril PayPal či napríklad vesmírnu agentúru SpaceX na to, aby sa mohli aj bežní ľudia pozrieť, ako to vlastne vyzerá vo vesmíre. Dnes sa budú môcť bežní ľudia pozrieť na to, ako sa vyrába Tesla Model X!

Ako sa vyrába Tesla X?

Automobilky z celého sveta ako napríklad Toyota, Mercedes, BMW či Audi sa už dlhodobo pokúšajú vyrobiť vozidlo, ktoré bude elektrické, no zároveň bude možné na ňom bežne jazdiť. Väčšina dnešných hybridov pozostáva z klasického spaľovacieho motora a elektromotora, čím sa v konečnom dôsledku ušetrí niekoľko litrov spaľovacích hmôt. Pravda je ale taká, že tieto vozidlá dokážu na elektrickú energiu prejsť len veľmi malú vzdialenosť (možno 200 kilometrov a to naozaj nestačí). Zatiaľ čo sa ale inžinieri týchto gigantov trápia s pohonom, na druhej strane sveta v továrni za 100 miliárd amerických dolárov vyrába Elon Musk tie najlepšie elektromobily sveta.

- Reklama -

Práve on totiž založil v roku 2003 automobilku Tesla a o 5 rokov neskôr predstavil prvý model Roadster, čo bolo vozidlo vyvíjané so spoločnosťou Lotus (postavené na základoch malého kabrioletu Lotus Elise). Toto vozidlo síce nebolo nijak prelomové a vo svete príliš veľa vôd nerozbúrilo, no ďalší model s označením S, ktorý prišiel na trh o 4 roky neskôr už určite prelomový bol. Vozidlo, ktoré malo namiesto palubnej dosky obrovskú dotykovú obrazovku a v súčasnosti ponúka v najvyššej konfigurácií výkon okolo 700 konských síl je revolučné v azda každom smere. Po dizajnovej stránke je skutočne na vysokej úrovni, no neurazí ani spracovanie interiéru, ktoré je luxusné a športové. Cena síce nie je najmenšia, no za tak revolučné auto určite prijateľná. Tesla to prakticky všetkým konkurentom, ktorí sa snažia o poriadny elektromobil už veľmi dlho natrela behom niekoľkých rokov.

V súčasnosti sa jej vývoj dostal až na takú úroveň, že automobilka predstavila svoj nový model X, ktorý je takým krížencom SUV, MPV a Teslou Model S. V súčasnosti ide o novinku, ktorá sa vyrába v obrovských výrobných halách spoločnosti, ktorých cena sa vyšplhala až na 100 miliard dolárov. Hoci na následujúcich videách budeš mať pocit, že si vo sci-fi filme, samotný Elon Musk nie je spokojný s výrobnými procesmi, ktoré vraj nie sú úplne dokonalé a trošíčku zastaralé. Uvidíme, kam sa bude Tesla posúvať počas najbližších rokov, ale my jej za celú redakciu veľmi fandíme. A hoci sme Apple magazín, sem tam sa tu o nej objaví nejaké to info!

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here