Už sme mohli vidieť mnoho videí, ako ľudia omylom z celej sily strelili niekomu facku pri hraní pohybových hier, ale najnovšie “herné” poranenie nie je spôsobené Kinectom. Teraz sa totiž zdraviu škodlivé elementy presunuli na naše tablety.

Ako sa mu to stalo?

Istému 29-ročnému hráčovi z Kalifornie sa totiž pri hraní populárnej hry Candy Crush Saga podarilo natrhnúť šľachu vo svojom palci. Podarilo sa mu to nezvyčajným spôsobom. Nie, že by sa pokúšal spraviť nejaké náročné gesto alebo sa snažil palcom dosiahnuť na nedosiahnuteľné miesto, za jeho poranenie totiž môže fakt, že hral hru každý deň a to po dobu 6 až 8 týždňov. Podľa doktorov nie je vylúčené, že k poraneniu došlo už skôr, keďže ak človek cíti vzrušenie a šťastie, telo uvoľňuje látky potláčajúce bolesť. Je teda možné, že muž si toto poranenie jednoducho neuvedomoval. Bolesť si začal teda uvedomovať neskôr, kedy sa rozhodol podstúpiť vyšetrenie, pri ktorom mu zistili, že má natrhnutú šľachu v palci a poranenie je treba operovať.

Prečítajte si tiež  iPhone má skrytú nabíjaciu funkciu. Skoro nikto o nej nevie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.