Pred 15 rokmi bolo nakupovanie mobilných telefónov naozaj náročné! Museli ste vojsť do obchodu a vybrať si spomedzi mnohých dizajnovo odlišných škatuliek, ktoré vyzerali naozaj zaujímavo. Dnes už to také pestré nie je a v obchodoch síce nájdeme plno smartfónov, no tie sú zväčša ploské a tenké. Martin Hájek sa rozhodol, že zruší tento „stereotyp“ a vytvorí koncept Nokie 3310, ktorá by mohla byť použiteľná v dnešnej dobe!

Nokia 3310 ako smartfón!

Určite nám dáte za pravdu, že v dobe, kedy bola Nokia 3310 predstavená, bola obrovským hitom a ten komu náhodou ležala v školskej lavici bol jednoducho frajer. Dodnes sa na tento telefón nezabúda a kolujú o ňom rôzne fámy, ktoré by sme mohli priradiť kľudne k Chuckovi Norrisovi. Ako by však vyzeral tento telefón, keby ho dizajnéri Nokie, alebo dnes už Microsoftu, zobrali a prerobili do modernej podoby? Na to nám odpovie dizajnér Martin Hájek, ktorý sa rozhodol vo svojom 3D projekte zariadenie úplne prerobiť a nainštalovať doň Windows Phone. Musíme ho pochváliť, pretože zariadenie vyzerá naozaj zaujímavo a v dnešnej dobe by  mohlo mať taký úspech ako jeho predchodca. Veď posúďte sami!

Na fotografiách sa potom objavil aj Ericsson T28, ktorý bol taktiež úspešným telefónom. Ten dostal rovnako, ako Nokia vylepšenia, ako fotoaparát či dotykový displej. Zariadenie beží naopak na operačnom systéme Android.

nnnnnnn nnnnn nnnnnnnnnn nnnnnnnnnnn nnnnnnnnn nnnnnn nn

Čo si o tom myslíte vy?

Nezabudnite sa s nami v komentároch podeliť o vaše názory na dizajn súčasných smartfónov a zároveň aj o to, či vám doba klasických mobilných telefónov tak trocha nechýba. My si totiž myslíme, že by už mohla nastať na trhu príjemná zmena!

nnnnnnnnnnnnn nnnnnnnnnnnn nnnnnnnn nnnn nnn

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.