Kým spoločnosť Apple len teraz začala predávať svoju úplne novú Apple TV 4. generácie, ktorá prináša naozaj zaujímavé funkcie, taký Amazon sa tvári, akoby sa nič nedialo. Doposiaľ totiž podporoval predaje produktov od Apple a taktiež sme na jeho stránkach našli aj samotnú Apple TV spolu so zaujímavým príslušenstvom. Ale tomu je zdá sa koniec!

Vlastná TV

Hlavným dôvodom, prečo sa spoločnosť Amazon rozhodla totálne zrušiť predaje Apple TV je ten, že len prednedávnom začala s predajmi vlastnej Fire TV, ktorá by mala byť podľa slov obrovského internetového obchodu v mnohých smeroch lepšia nakoľko podporuje nové a viaceré formáty. Zrušenie predaja sa ale netýka len samotného Applu. Amazon sa rozhodol odstrihnúť aj zvyšok konkurencie a tak v obchode už vôbec nenájdeme napríklad alterantívu od Google, Google Chromecast. Uvidíme, akým smerom sa to bude vyvíjať aj naďalej ale vzhľadom na to, že ide o jeden z najväčších internetových obchodov na svete má Amazon pred svojou konkurenciou neuveriteľnú výhodu!

- Reklama -

Zdroj: 9to5mac.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.