Amazon ukázal svetu ďalšiu „vychytávku“, za pomoci ktorej chce zjednodušiť doručovanie ľahších balíčkov ako 2,3 kilogramu. Špeciálny dron by mal byť schopný dostať ho pred prah vašich dverí do 30 minút!

Amazon Prime Air

Tento špeciálny kuriér je v podstate dron, ktorý dokáže uniesť balíčky ľahšie ako 2,3 kilogramu. Ide o skvelé využitie tejto „mini“ helikoptéry, ktorá vám váš objednaný tovar doručí priamo pred dvere do 30 minút od uzavretia objednávky.

Problémy s FAA

Amazon však avizuje problémy s nariadením FAA (Federálneho leteckého úradu), ktorý v súčasnej dobe schvaľuje lety dronov špeciálnym povolením. Najmä to brzdí použitie tohto spôsobu doručovania zasielok. Ide o to, že na to aby mohol dostať záujemca svoj objednaný tovar do 30 minút, musí najprv počkať na špeciálne povolenie od FAA, ktoré môže trvať dlhšie ako samotný let či dokonca doručenie iným spôsobom. Všetko by sa to však malo zmeniť niekedy v priebehu roka 2015, kedy by mali byť prísne pravidla upravené a zavedené by mali byť aj nové letecké predpisy. Amazon na problémy reagoval správou:

Z technologického hľadiska sme pripravený začať používať drony okamžite, pokiaľ budú zavedené nutné opatrenia“

Zatiaľ si môžte pozrieť prezentačné video, ktoré vám túto službu priblíži, a svoj názor vyjadriť do komentárov či už tu alebo na našej Facebookovej stránke. Budeme veľmi radi 🙂

Prečítajte si tiež  MacBook Air 12" na fotografiách!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -