Spoločnosť Apple pri predstavovaní finančných výsledkov za 3. fiškálny štvrťrok 2015 svojich fanúšikov, novinárov, investorov či vlastne každého, koho to zaujímalo oboznámilo s tým, že v súčasnosti drží kapitál v hodnote 202 miliárd amerických dolárov, čo je toľko peňazí, že by spoločnosť mohla zakúpiť nejednu obrovskú firmu, ktorá sa v súčasnosti nachádza na našej planéte. Analytik Gene Munster sa domnieva, že by v blízkej budúcnosti možno mohla zakúpiť Teslu.

Apple by to mohlo roztočiť aj s Teslou

Apple čas od času kúpi nejakú tu menšiu či väčšiu „firmičku“ avšak poväčšine ide len o málo medializované správy, pretože takéto firmy kupuje vyslovene kvôli istým patentom či technológiám, ktoré vlastnia. Tieto technológie následne tvoria súčasť nejakého produktu. V Apple jednoducho príliš často nekupujú spoločnosti, ktoré už vlastnia hotový produkt ale niekedy sa podarí kúpiť aj takú firmu a vznikne z toho tak medializovaná akvizícia, akou bol minuloročný nákup Beats. Istý analytik Gene Munster, ktorý je už vo svojom obore pomerne ostrieľaný hráč sa domnieva, že Beats nebola ani zďaleka najväčšia akvizícia. Ďalšou akvizíciou by vraj mohla byť napríklad Tesla.

- Reklama -
Tesla model S - svetapple.sk
Tesla model S – svetapple.sk

202 miliárd amerických dolárov je totiž dosť veľa peňazí na to, aby spoločnosť dokázala navždy zmeniť svet aj v automobilovom priemysle a akvizícia takej spoločnosti akou je napríklad Tesla, ktorá je mimochodom vo svojom obore minimálne rovnako inovatívna ako samotné Apple by mohla chlapcom z Cupertina veľmi pomôcť. Na jednej strane je pravda, že zamestnanci oboch spoločností sa akosi striedajú a vyzerá to tak, že tieto dve spoločnosti spolupracujú avšak nemyslíme si, že by Apple malo šancu kúpiť Teslu. Elon Musk, CEO Tesla Motors je presne tým podnikateľom, ktorý by si povedal, že predať Teslu Applu čo môže mať za 10 rokov rovnakú hodnotu ako samotná jablková spoločnosť by bola tak trochu hlúposť a tak si svoju „elektro-autmobilku“ len tak nepustí.

Uvidíme ako to bude vyzerať neskôr. Apple ešte určite nechce Teslu kupovať, pretože by sa okolo toho tvoril neuveriteľný „hype“ avšak ak sa niekedy akvizícia podarí, budeme svedkami toho, ako technologický gigant navždy prepíše mnohé základy automobilizmu!

Tesla Roadster - svetapple.sk
Tesla Roadster – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.