Zdá sa, že Apple pracuje na “civilizovanejšej” obdobe Siri, respektíve plánuje vylepšiť jej chovanie pri GPS navigácii. Apple všeobecne chcel, aby bola Siri menej robotická a pôsobila ako osoba, ktorú máte vo svojom mobile. Apple s tým už začal keďže si patentoval takzvané humanizované navigačné inštrukcie pre mapové aplikácie.

Ako by znela navigácia?

To by znamenalo, že po novom by navigácia znela nasledovne: “Prejdite okolo reštaurácie AppleBees a zabočte vpravo na Golden Avenue” alebo “Vašou destináciou je futbalové ihrisko MŠK Žilina”. Systém totiž funguje na princípe, že sa snaží na určenej trase detekovať čo najväčšie množstvo objektov, ktoré by ste mohli poznať a navigácia tak bude pôsobiť oveľa prirodzenejšie, než v súčasnosti. Navyše by to mohlo objasňovať, prečo Apple začal po USA jazdiť s autami, podobnými tým, ktoré získavali dáta pre Google Street View. Môže nás teda čakať najväčšia revolúcia GPS navigácií v histórii? Možno áno ,uvidíme.

Zdroj: Cult of Mac
Prečítajte si tiež  Tesla predstavila nabíjačku na štýl Airpower za poriadne mastnú sumu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.