Apple sa bráni pred zlodejom vlastných zamestnanov. Firme Tesla to však zatiaľ vychádza.

Elon Musk a jeho Tesla

Doteraz sme často písali o firme Tesla, ktorej zakladateľ Elon Musk je akoby posadnutý firmou Apple a pravdepodobne najmä Stevom Jobsom. Podľa zahraničných médií to však už zašlo priďaleko a spoložnosť Apple je už firmou Tesla otrávená! Dôvod je jednoduchý: Tesla im preberá inžinierov a darí sa jej to. Apple sa musí brániť, začal im preto ponúkať vstupné bonusy štvrť milióna dolárov a 60% zvýšenie platu!

Pick a color, any color! @teslamotors #tesla #teslamodelS

Fotka zveřejněná uživatelem Gody John (@gody),

Tesly zaparkované pred Apple Campus

Tesla doposiaľ prebrala Applu asi 150 špičkových inžinierov a dizajnérov pre svoje vlastné produkty. Niektorí z nich sa nechali počuť, že najdôležitejším faktorom „prestupu“ do Tesly bola osoba Elona Muska, ktorého často prirovnávajú k Stevovi Jobsovi. To je pravdepodobne dôvod, prečo sa toľko zamestnancov rozhodlo odísť z najhodnotnejšej firmy sveta.

Avšak Apple si nenechá len tak skákať po hlave a je pripravené týchto ľudí dostať späť. Musk dokonca povedal, že Apple sa „veľmi snaží“ doviesť inžinierov spať do Cupertina, ale zatiaľ sa mu to veľmi nedarí. Ponúka im veľmi veľa peňazí ale pre takýchto ľudí je pravdepodobne dôležité aj niečo iné ako len výška odmeny. Nové výzvy a možnosť zmeniť svet automobilizmu, to môžu byť pravé dôvody odchodu zamestnancov Apple.

Prečítajte si tiež  iPad mini kúpite po zľave mimoriadne výhodne. Je to geniálny tablet, ktorý by ste nemali prehliadať
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Juraj Hallon
Ahoj, som Juraj, spolumajiteľ svetapple.sk. Pohybujem sa vo svete internetového biznisu už takmer 10 rokov. Venujem sa hlavne biznisovému rozvoju nášho firemného portfólia, spravujem ho technicky a tiež som sporadickým autorom niektorých článkov.