Veľa ľudí si myslí, že ak si kúpi Apple Watch, bude si musieť so sebou ťahať všade svoj iPhone. Pri začiatočnom spárovaní sa bez iPhone nezaobídete, ale pri dlhšom používaní zistíte, že nie všetky funkcie hodiniek telefón k svojmu chodu potrebujú. Vy sa pozrite, čo môžete robiť s hodinkami bez iPhonu.

1. Funkcia

Služba Apple Pay dokáže fungovať aj bez iPhone. Jedná sa o platiaci systém, kedy priložíte hodinky k terminálu a zaplatíte za vami vybraný produkt. Skôr sa myslelo, že aj u tejto činnosti bude nutná spolupráca s iPhone, ale teraz to tak nie je.

2. Funkcia

Na hodinkách si môžte kdekoľvek a kedykoľvek prečítať vaše e-maily alebo správy a to aj keď nie ste v dosahu vášho iPhonu. Všetko vďaka cache (pamäti), ktorú tieto hodinky majú.

3. Funkcia

Ak si radi pozeráte svoje fotky, alebo ich radi ukazujete svojim priateľom, tak nemusíte vyťahovať svoj iPhone. Pretože v hodinkách je možné si kedykoľvek pozrieť fotografie, ktoré máte sychronizované s iPhone.

4. Funkcia

Na hodinkách je možné počúvať aj hudbu a opäť bez iPhone. Obmedzený ste len playlistom, ktorý si musíte predtým zosychronizovať s vašim iPhonom. Ak teda máte Bluetooth slúchadlá a žiadne vrecká v nohaviciach, môžete ihneď ísť behať napríklad do lesa a nemať telefón stále v ruke kde by vám iba zavadzal.

5. Funkcia

Ďalšou funkciou, ktorú dokážu hodinky bravúrne plniť bez prítomnosti iPhone je Workout. Stačí túto aplikáciu zapnúť a ihneď si môžete ísť zašporovať. Hodinky si budú vaše údaje pamätať a po príchode domov, keď sa opäť spárujú s vašim iPhonom, sa všetky dáta zosynchronizujú.

Zdroj: macworld.com
Prečítajte si tiež  Pozri si reklamy na iPhone od roku 2007 do roku 2014
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.