Spoločnosť Apple uviedla svoje hodinky na trh ešte v septembri minulého roka a predstavila aj nové revolučné ovládanie pomocou korunky, ktorá sa nachádza na ich boku. Podľa slov spoločnosti by mala byť využívaná ešte viac, ako miniatúrny 38mm či 42mm displej, čo je síce super, no je tu predsa jedna vec, čo nám nejako nesedí!

Korunka

Pokiaľ ste používateľom klasických ručičkových hodiniek, tak iste viete, že si čas musíte nastaviť pekne pomocou malej korunky na ich boku. Každý nech si však dá sám za seba ruku na srdce a povie, že si niekedy hodinky nastavoval priamo na svojom zápästí. Odpoveď bude znieť v 99% prípadov ako jednohlasné NIE! Je to totiž nepohodlné a každý si svoje ručičkové hodinky dá z ruky dole a potom ich omnoho jednoduchšie nastaví. V tomto zmysle príde korunka ako veľmi nepohodlná avšak…

- Reklama -

Apple je Apple

Aj keď trošku kritizujeme niečo, čo sme prakticky ani nevyskúšali, netreba zabúdať na fakt, že Apple je Apple a prakticky každé jedno riešenie bolo dobré a tak, ako v prípade myši, ktorú prakticky predstavilo Apple a rovnako ju mnohí spochybňovali, bude digitálna korunka na pravej strane Apple Watch zrejme podobná. Ovládať by sme ju mohli ukazovákom a odpor, ktorý by kládla by mal byť ideálny na otáčanie daného kolieska na zápästí. Samozrejme nič nie je isté a to, ako sa budú hodinky ovládať si na vlastnej koži vyskúšame prakticky až v apríli tohto roka.

Každopádne si nemyslíme, že by Apple predstavilo niečo, čo by sťažovalo používateľom ovládanie nejakého zariadenia. Práve naopak, Apple chce byť v každom jednom smere čo najviac “friendly” a preto bude korunka urobená jednoducho tak, že si bez nej nebudeme vedieť predstaviť ani jeden jediný deň!

Apple Watch - svetapple.sk
Apple Watch – svetapple.sk
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.