Pokiaľ sme počuli od niekoho naozaj spoľahlivé informácie zo sveta Apple a hovoríme o analytikoch, Ming-Chi Kuo je asi najznámejší zo všetkých. Práve tento človek, ktorý pracuje pre agentúru KGI vydáva každý rok, pomerne pravidelne, aktualizované informácie s naozaj dobrých zdrojov, ktoré nám čo to prezrádzajú o nových produktoch. Ming-Chi Kuo je ale tiež veľmi tajomná osoba. Prečítaj si zopár zaujímavých informácií o tomto tajomnom človeku.

Zoznám sa s Ming-Chi Kuom, najlepším Apple analytikom na svete!

O tom, že tento analytik je asi to najlepšie, čo v súčasnosti máme k dispozícií, svedčia aj informácie, ktoré pravidelne vydáva. Práve toto je človek, ktorý ešte na jeseň minulého roka predpovedal, že iPhone 6S príde s pevnejším telom, vyrobeným z hliníka 7000. Rovnaký materiál spoločnosť využíva aj pri hodinkách Apple Watch. Ďalšia vec, ktorú odhadol správne bola napríklad farebná kombinácia Rose Gold a tiež 12 mpx fotoaparát, 3D Touch, Apple A9 či rýchlejšie Apple ID.

Kua považujú vo svete za jedného z najlepších aj preto, lebo si dá na svojej práci dokonalo záležať. Svoje informácie získava len z najkvalitnejších a najdôveryhodnejších zdrojov a naozaj si dáva pozor na to, čo dá napokon von. Určite je to aj o dobrých informáciach zvnútra spoločnosti a továrni, ktoré sa nachádzajú v Číne avšak tento človek vydáva von správy, akoby bol veštil z kryštáľovej gule.

Dokonca sa už aj niekoľko krát pomýli ale našťastie si to nikto nejako výrazne nevšimol, pretože akonáhle vydá informáciu a neskôr zistí, že to napokon bude ináč, vydá ďalšiu informáciu včas s tým, že predošlú informáciu popraví. Pôsobí teda neomylne a presne. O tomto človeku dokonca ani veľa nevieme. Vieme napríklad, že pôsobí v Taiwane a pracuje pre spoločnosť KGI.

Kuo - svetapple.sk

Dlhodobo sa ale vyhýba svetlám reflektorov a otázkam novinárov. Dokonca aj po zadaní jeho mena v Čínštine do vyhľadávača sa ukážu asi len tri jeho fotky. O to tajomnejšií je teda v tom, že nikto poriadne nevie, ako vyzerá. Kuo pracuje pre spoločnosť KGI od roku 2012, no už predtým pôsobil v inej analytickej spoločnosti, Concord Seciurities. Dokonca svojho času pracoval aj pre Taiwanské odvetvie Digitimes. Skúsenosti teda očividne má a v tom čo robí je pravdepodobne v súčasnosti najlepší.

Rovnako ako veríme aj tomu, že Kuo má nejaké svoje overené zdroje a informácie priamo v spoločnosti Apple, ktoré mu prezrádzajú „čo sa chystá“. Len tak mimochodom, takéto zdieľanie informácií je v Apple prísne trestané a nejde len o okamžitého padáka ale aj o problémy, ktoré môžu byť riešené súdnou cestou. Buď je teda pracovník v Apple veľmi dobrý kamarát alebo mu Kuo dobre platí. Nech už je to ale akokoľvek, je to človek, ktorý je pri tejto firme ako vševed a vďaka nemu máme predstavu, čo sa každý rok udeje.

Prečítajte si tiež  iPhone SE 4 prinesie Action Button, USB-C a nový dizajn: Toto sú všetky novinky

Jeho informácie sú poväčšine presné a chyby robí len málokedy. Presne preto sme radi, že je medzi nami aj takýto dobre informovaný človek. Keď sa nad tým teraz zamyslíme, čo by sme asi bez Kua robili? Nevedeli by sme skoro nič a ostatní analytici majú len málokedy pravdu. Ich informácie nebývajú presne skoro nikdy!

Ming-Chi Kuo - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.