Spoločnosť Asus, ktorá je na trhu s počítačmi dlhodobo známa firma, predstavila nový All-in-One PC, ktorý svojim dizajnom zrejme zamieril tak trochu do Apple. Vidieť to môžme na mnohých detailoch ale aj fakte, že spoločnosť postavila priameho konkurenta pre jablkový iMac, ktorý je po stránke dizajnu prakticky rovnaký až na to, že prináša nové funkcie a výkonnejší HW!

Príbeh o tom, ako Asus „predbehol“ Apple

Spoločnosť Apple síce skopírovala kompletne celý dizajn niečoho, čo už je zaužívané a očividne to funguje, no za to predstavila niečo, čo zatiaľ ani najväčší iMac nikdy neponúkol a ak aj niekedy ponúkne, Asus sa bude môcť pochváliť, že to mal prvý. Je to práve zlatá farba, ktorú Apple pomaly zaraďuje do každého svojho produktu. No koniec srandy, pretože tá je asi jediná originálna vec, ktorá na tomto počítači zostala. Poďme radšej k tomu, čo počítač ponúka.

Výkon

O výkon sa postará už v základnej konfigurácií starý dobrý Intel Core i7 (model Skylake alebo Haswell-E). Pokiaľ si náročný na pamäť RAM a jednoducho potrebuješ čo najviac GB, Asus pre teba pripravil až 32 GB DDR4, čo určite priláka množstvo potencionálnych zákazníkov. Taktiež grafika v tomto počítači nie je na zahodenie.

Ide o Nvidia GeForce GTX 970M s operačnou pamäťou 4 GB, čo znamená, že tento počítač vytiahne na najvyšších nastaveniach aj tie najnáročnejšie herné tituly. Ak si rád ukladáš dokumenty a potrpíš si na rýchlosti tak ti práve oznamujeme, že tento počítač môžeš mať až so štyrmi 512 GB SSD diskmi čím dáva najvýkonnejšia konfigurácia až 2048 GB čisto z SSD. Počítač taktiež prináša štandard USB-C (áno presne ten, čo je aj v novom 12″ MacBooku).

Nie, toto nie je žiaden iMac ale Asus! - svetapple.sk
Nie, toto nie je žiaden iMac ale Asus! – svetapple.sk

Aj keď toto zariadenie bude konkurentom skôr pre menší 21,5″ iMac (keďže je ponúkané práve v 21,5″ a 23,8″ verzii), stále tu niet pochýb o tom, odkiaľ Asus čerpal inšpiráciu. Veď sa pozri napríklad na stojan, zadnú „zaoblenú“ časť či hrúbku.

Áno Samsung sa snaží bojovať proti Apple, no obávame sa, že toto nie je cesta. Avšak nikdy netreba povedať nikdy, mnohí si radšej kúpia výkonnejší HW a Windows ako menej výkonný HW (ktorý je rovnako výkonný ako výkonnejší HW vďaka dokonalej kompatibilite) s OS X.

Podobnosť s iMacom je naozaj zreteľná - svetapple.sk
Podobnosť s iMacom je naozaj zreteľná – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.