Kto by nepoznal Nemeckú automobilku BMW. Skvelé automobily vyrába už takmer 100 rokov a v poslednej dobe sa tak trošku začína zaujímať o pohon ne elektrickú energiu, myslím tým modely i3 či i8. Aj keď v tejto oblasti nie je také inovatívne ako Tesla, stále má čo ponúknuť aj iným automobilkám. Spoločnosť Apple by vraj chcela použiť ako základ pre svoje vozidlo Titan, ktoré by malo byť uvedené na trh v roku 2020 model i3.

Apple a BMW

O spolupráci medzi spoločnosťou Apple a BMW sa už dávnejšie rozprávalo. Bolo to však len v spojitosti s aplikáciou pre hodinky Apple Watch, kedy sa ti priamo na tvojom zápästí zobrazujú informácie o stave batérií tvojho vozidla.

Nová spolupráca by však mala súvisieť s niečim úplne iným. Nemalo by sa jednať len o softwarové prepojenie ale priamo hardwarové prepojenie, kedy by jablková spoločnosť použila konštrukciu nemeckého elektromobilu pre svoj projekt Titan. Dôvody sú hneď dva.

Nemecká i3-jka je v prvom rade hatchback čo Applu nahráva do karát, pretože prvé vozidlo, ktoré chcelo predstaviť by sa malo niesť presne v tomto duchu.

V druhom rade je potom model i3 veľmi ľahké vozidlo, pretože jeho konštrukcia pozostáva z uhlíkových vlákien.

Je teda ideálnym základom pre Apple Titan, ktorého predstavenie je vraj plánované niekedy na rok 2020. Spoločnosť Apple a BMW mali spolu začať diskutovať ešte v na jeseň minulého roka ale po pár mesiacoch z týchto plánov vzišlo.

Tim Cook dokonca už stihol navštíviť aj továreň v Lipsku a sledovať výrobu tohto modelu. Na jednej strane by bolo super, keby Apple postavilo vozidlo podobnej konštrukcie, ako je model i3 avšak na strane druhej sa tak vôbec nemusí stať. Prečo?

Dôvod je vlastne veľmi jednoduchý. Stačí sa len zamyslieť nad tým, koľko produktov spoločnosti Apple nikdy neuzrie svetlo sveta.

Navyše zdroje, ktoré vedia bližšie informácie o tomto projekte stále viac a viac tvrdia, že Applu sa s novým vozidlom príliš nedarí tak uvidíme.

BMW ponúka svojim zákazníkom aj takýto moderný kľúč - svetapple.sk
BMW ponúka svojim zákazníkom aj takýto moderný kľúč – svetapple.sk

zdroj: 9to5mac.com

Prečítajte si tiež  iOS 15.4 prinesie ochranu proti sledovaniu prostredníctvom AirTag
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.