Ako tak kráčame dobou, môžme sledovať ako sa najnovšie technologické novinky zaraďujú do bežného života. Patria medzi ne aj tablety, ktoré zažili svoj obrovský boom ani nie pred piatimi rokmi, a dnes sú členmi pomaly každej domácnosti. To sa odzrkadľuje aj na výsledkoch ich budúcoročnej výroby. Má sa ich totiž vyrobiť viacej ako počítačov!

Viac tabletov ako počítačov?

Podľa najnovšej štúdie analytickej spoločnosti Gartner sa v budúcom roku dočkáme po prvýkrát viacej vyrobených tabletov ako počítačov! V roku 2015 údajne výrobcovia dodajú približne 320 964 000 tabletov a 316 689 000 počítačov. Samozrejme ide o čísla dodaných produktov predajcom a nie predaných. Medziročný nárast sa odhaduje na približne 24%. Môžme byť teda svedkami toho, že tablety si už nekupujú len technologickí nadšenci ale aj obyčajný ľudia. Samozrejme ako v poväčšine prípadoch zvolia tú „horšiu“, lacnejšiu alternatívu.

Absolútnym lídrom predajov sú mobilné zariadenia, ktorých predajú takmer 2 miliardy!

gartner-pc-tablety-06-2014
Výsledky – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.